Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Apró nyelvek! Ki beszél /...

Apró nyelvek! Ki beszél / tanult közületek valamilyen kisebb, különleges nyelvet?

Figyelt kérdés

Én csak a hagyományos, nagyobb nyelveket tanultam, de lenyűgöznek a kicsik. Érdekel, hogy a GYK olvasói közül tud-e valaki mondjuk grúzul, cseremiszül, rétorománul vagy jiddisül...


Ha van időd, és annyira kicsi nyelv, mutasd be egy kicsit: kik beszélik, hányan, hol stb...


Kérek szépen életkort, nemet, és hogy mennyire tudsz / mennyit tanultál, és milyen apropóból.


Előre is köszönöm mindenkinek a hozzászólását!


:D


2011. dec. 12. 23:30
1 2 3 4
 31/37 anonim válasza:
100%
Én izlandit szeretnék majd, mert az nagyon hasonló a feröerihez, csak a feröerihez nincs olyan sok oktatóanyag.
2015. máj. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

Írül :) nagyon ősi kelta nyelv, az elmúlt évszázadokban az angol nyomta el szinte teljesen. A kormány próbálkozik a feltámasztásával, több-kevesebb sikerrel.

Érin go brágh :)

2015. máj. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
68%

Én négy nyelven is beszélek, de az mindegyik világnyelv.


Öregkoromban viszont meg fogom tanulni az ékírást és a sumér meg az akkád nyelvet legalább valamilyen szinten. Teljesen meg vagyok őrülve a mezopotámiai kultúráért ugyanis, és úgy érzem, boldog napokat tudnék eltölteni azzal, hogy valami tehén-adásvételi szerződést silabizálok egy agyagtábláról. De persze ez még a jövő zenéje...

2015. máj. 30. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim válasza:
100%

#17-es, sangat bagus yg anda membuat! Kita mencintai Bahasa Indonesia yaa!


Én is egy hónapja tanulom ezt a nyelvet, igaz, valóban 300 millió beszélővel nem valami apró.


Tanulok még filippínóul / tagalogul is 3-4 hónapja. Az is (100) milliós nyelv, de Magyarországon nem népszerű.


Szeretném majd elsajátítani a maláj nyelvet is. (ha jó leszek indonézből, akkor megnézem hogy milyen szókincsbeli különbségek vannak a malájban az indonézhez képest, különben szinte teljesen ugyanaz a két nyelv!) Ezekután még a madura nyelvet (Bahasa Madura) , a kelantanit (Bahasa Kelantan), a jávait (Basa Jawa), az aceh-t (Bahasa Aceh) , a cirebonit (Basa Cirebonan) nyelveket, vagy azok valamelyikét szeretném tudni indonéz-maláj nyelvterületről, természetesen az indonéz segítségével.


Fülöp-szigetek: itt jöhet a tagalog után a cebui, winaray (waray-waray), tboli (tagabili).


Meg még sok mást... Mivel indiai vagyok, nem lenne rossz egy-két nyelv onnét sem, de ezt majd az idő eldönti.


16/F

2015. aug. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim válasza:

Előző vagyok!


Amelyeket leírtam, azok nem éppen apró nyelvek (1-300) milliós beszélőket tudhatnak maguknak, kivéve a tagabili/tboli jóval lemaradva 100 000 beszélővel.


Igen, az a nyelv, amelyet egymillió, vagy annál több ember beszél, az jó helyzetben van. Ez a világ nyelveinek 4%-a, amelyet a világnépesség 85%-a használ!

2015. aug. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim válasza:
Nem tudom mennyire számít különlegesnek, de japánt és kóreait tanulok. Tudom, rengetegen választják ezeket a nyelveket, én mégis imádom a hangzásukat, sōt még a kultúrájukat is! :) 14/L
2016. máj. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 nobile86 válasza:

Üdv Mindenkinek,


Annyira nem számít kicsi nyelvnek, de a nagyobb neolatin nyelvek között tán az, katalánul beszélek alap és középközt, a katalánból pedig már csak egy ugrás volt az okszitán, de azt inkább csak tanulmányozgatom.

A grúz iránt érdeklődő válaszolóhoz is szólanék, Windowsban vezérlőpult alatt területi és nyelvi beállítások alatt beviteli eszközök vagy billentyűzetek alatt hozzáadható a grúz billentyűzet a rendszerhez. Vagy tán van vhol online billentyűzet is, bár én a tanult nyelveknél mindig inkább Winban adtam hozzá, job volt h akkor van amikor akarom.

Ez akkor volt érdekes leginkább amikor kitaláltam hogy thaiul kéne megtanulni, mert nagyon tetszik a dallamossága, máig szívesen hallgatom, de sajnos, az eddigi hozzászólók teljesítménye tükrében szorgalmam igen csekély.

30 f

2016. okt. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!