Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen igeidőben és hogyan...

Milyen igeidőben és hogyan kell mondani angolul, hogy "Mennyi ideig volt rossz az autód? "

Figyelt kérdés
2011. dec. 19. 08:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Past continuos:

For how long was your car wrong?"


Past continuos ? :)

2011. dec. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Valóban, ez nem past continuous, csak Simple past. (megkevert a "was". A válaszból indulj ki. Hogyan mondanád, hogy "Az autón 2 hétig rossz volt".


"My car was wrong for 2 weeks"


Ugyanúgy kell kérdezni is.

2011. dec. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Idézet:

"How long was your car out of order?"

or:

"How long had your car been out of order"


"(Native Language: British English)"

[link]

Én ezt fogadom el. :)"



Igazatok volt, elnézést attól akinek azt mondtam, hogy vegyen elő nyelvtan könyvet^^ Annyira megkevert a dolog, hogy itthon át néztem minden fellelhető könyvet (egész nap azzal foglalkoztam, alig tudtam elaludni, mert ez járt a fejemben nem hagyott nyugodni a dolog) és én jómagam kérdeztem meg a usingenglish.com-on. A fenti linken. Az ott az én kérdésem :)


Ám nekem mégsem tetszik a past perfect, inkább a how long was...-t használnám. Ráadásul átnéztem egy csomó oldalt ami a present és past perfectel foglalkozik és sajnos arra kellett rádöbbennem, hogy előfordul, hogy az Angolok sincsenek tisztában az igeidőkkel. Pont ezzel kapcsolatos, nézzétek meg:


http://www.youtube.com/watch?v=Hq4SD2vzXy4&feature=relmfu


Itt például past perfect continoust használ a present perfect continous helyett, érdemes elolvasni a kommenteket.


u.i: Ja, amúgy tudom, hogy a Péternél his van :D, csak először női nevet írtam és elfelejtettem átírni.

2011. dec. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.Akkor most Past Simple-ben kell és "How long was your car out of order?"
2011. dec. 22. 19:08
 15/15 anonim ***** válasza:

Vagy-vagy.


"How long was your car out of order?"

vagy:

"How long had your car been out of order"


Mindkettő helyes.

2011. dec. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!