Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Le tudom tenni igy a felsőfokú...

Le tudom tenni igy a felsőfokú francia nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
2-éve tanulok franciául,jövőre egy évre kimegyek nyelvet tanulni (csere diákként)és utána ugy terveztem hogy felső foku nyelvvizsgát teszek.De az egyik barátnőm beijesztett hogy ugysem fogom tudni letenni mert ez nem elég arra hogy meg tudjam tanulni.Most tökre félek:S Pedig van egy dán csere diákunk aki most tett felső foku nyelvvizsgát magyarból és ezután is azt mondták hogy ugysem fog menni.akkor most igen vagy nem?
2009. máj. 22. 23:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

01:15


A nyelvvizsgád annyit is ér. Csak mondom. :-)

2009. máj. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
71%

Én angolból tettem le felsőfokút középiskolás koromban úgy, hogy sohasem voltam nyelvterületen vagy ilyesmi.


Persze tudom, a francia nehezebb, de nekem őszintén szólva az a tapasztalatom, hogy a felőfokú nem túl nehéz. Nekem a középfokú okozott nehézséget, mert ott rengeteget kellett tudni a hétköznapi semmirőlcsevegésben használt panelekről, amiket nehéz volt megtanulnom, mert irtó unalmasak. A felsőfokún viszont azt várják el, hogy intelligensen beszélj egy bonyolult témáról, vagy vitatkozz, beszélgess a vizsgáztatókkal. Az utóbbi meglehetősen könnyű, ha előtte gyakran használtad a nyelvet és sokat olvastál (tehát ott már nem a konyhanyelv kell, hanem az irodalmi). Az írásbeli vizsgán pedig a stílusra mennek rá, meg arra, hogy a mindenféle ízes fordulatokat (mint "Elfogta a sárga irigység" vagy "Odakerült a húsosfazék mellé") mennyire ismered. Ezeket könyvből és újságból simán megtanulod, ha szeretsz olvasni. A francia irodalom jó, érdemes olvasni.


A hallás utáni szövegértésben és a gyors reagálásban pedig nagyon segíteni fog egy év kinti beszédgyakorlat. De sokat kell olvasni is. Szerintem a középfokúhoz elég odakint megtanulni a konyhanyelvet. A felsőfokúhoz már újságot és könyveket kell olvasni, rádiót hallgatni stb.


A felsőfokú nyelvvizsgához kb. 10 ezres szókincset érdemes összeszedni.


(Megjegyzem, hogy 9 éve tettem le a felsőfokút angolból, és azóta is minden nap tanulok valamit. Három évvel a nyelvvizsgám után egy 18. századi angol regényt még nem bírtam olvasni. Ma már folyékonyan mennek a 18. századi regények, de pl. Shakespeare ma is kínszenvedés. Átlagos képességű halandók sohasem tudnak anyanyelvi szintre feljutni egy idegen nyelvből. És a francia 2x olyan nehéz, mint az angol.)

2009. máj. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
10.000 szó? Egy átlagos magyar ember 3-5000 szavas szókincset tudhat magáénak.
2009. máj. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!