Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miert beszelnek manapsag...

Miert beszelnek manapsag egyre tobbet igy az emberek, mint pl. hús helyett husi?

Figyelt kérdés

Hus helyett husi

tej helyett tejci

Ha valami nagyon finom --> nyami

babacskam ruhacskaja, stb.


2008. ápr. 22. 14:39
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

mert a husi semmivel nem szebb, mint a tejci, nyami, stb.

Szerintem.

Felall a szor a hatamon mikor ilyen szavakat hallok!!! Probalok nem foglalkozni vele, de neha azert kiborulok, foleg olyan emberek tarsasagaban akiknek minden masodik szava becezo!!!

De pont ezert kerdeztem, mert kivancsi voltam, hogy masnak mi a velemenye.

2008. ápr. 23. 14:57
 12/19 tade ***** válasza:
94%
SZia en Olaszorszagban elek es itt is van becezgetes..igaz az olasz nyelv nem olyan gazdag, mint a magyar de itt is valtozik a nyelv...itt pl. nagyon sokat hasznaljak a ka,-ke kicsinyito kepzot pl. gatta-cica gattina-cicacska, vagy stregha-boszorkany streghetta-boszorkanyocska, cara-kedves carina-kedveske( de lehet csinos is-mondanivalotol fuggoen).....de pl hus vagy husi, tej es tejci igy itt meg nem hallottam, igaz neha en krealok uj szavakat amin az ismeroseim vagy a parom nagyokat derulnek :)) de en is falra tudok maszni ezektol az uj magyar szavaktol....szerintem mindez csak kenyelem, ami a magyar nyelv elkorcsosulasahoz vezet...mert ugye miert hasznalnak az egyik legszebb magyar szavunkat a "tunemenyt" ha ugy is jo, hogy "tunci"....vagy ugye tejci, udito-uccsi, unalmas-uncsi.....bar vannak szavak, amik mar szinte mindennapossa valtak....a suli,kolesz,husi,tv,kaja stb...bar en igy is ellene vagyok....foleg miota egy grillezesen egy csaj megkerdezte tolem: "Kersz a husihoz csemi ubit is???" En meg csak neztem ki a fejembol, hogy mi is az a csemi ubi....azutan rajottem....csemege uborka...nahaaaaat.....:)))
2008. ápr. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
95%

Én is elájulok ezektől a kicsinyítgetős, nyehegős szavaktól. Fiatal vagyok(26), nem egy begyöpösödött, idős valaki.


Kabi=kabát, naci=nadrág, köcce=köszönöm,stb...

És egyre többet lehet hallani, holott szörnyű. Rendben , hogy a nyelv mindig változik, de a magyar nyelv ezek szerint hátrányára. Én azt gondolom, becsüljük meg a nyelvünket és használjuk rendesen!

2008. ápr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
92%
Én még a magyar szavak magyar becézését elfogadom, bár nem nagyon használom, mert én is idiótának tartom. ("Jaj, tegnap olyan depi voltam, majdnem öngyi lettem...") Na de az angol szavaktól rosszul vagyok (felling, shoppingolni, lightos satöbbi). Ki is szoktam javítani, ha valaki olyan mondja, akit ki szabad. :)
2008. ápr. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
94%

Ez az infantilizálódás része. Most éppen ez a divat.

"Eddig édi voltam, de most már Cuki vagyok..." :DDDDD


A nyelv nem változik, csak egyes részei változnak rugalmasabban, de ezek a részek folyamatosan, így nem is nagyon kell vele törődni. Nem érdemes rajta aggódni. Aki olvasta mondjuk a Gépnarancsot az gondolkodjon el, hogy most vajon hallja-e a 50-es 60-as évek szlengjét. Sehol sincs. És szinte nincs is szó ami onnan került volna be a formális nyelvbe. Ez is elmúlik, nyomtalanul.


Sajnos az, hogy agyatlanok tudunk lenni, az nem múlik el, mert ugyanazok akik most cukin beszélnek a gyerekeiket majd leszólják ha "furcsán" beszél. :DDD

2008. ápr. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

én fentről a hetediknek üzenem h a magyar nyelv nem teljes mert nincs benne jövőidő...:P kiveszett(régebben volt) A kérdésre válaszolva pedig szerintem aranyos néha, de ha folyton így beszélsz az már nevetséges és komolytalanná tesz... am én is szoktam néha becézgetni...:P

és a tejcivel meg a babácskám ruhácskájával egyáltalán semmi baj, hisz kisbabákra vonatkozik. ez a szeretet jele...:)

2008. máj. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
96%
jah és még vmi... amit viszont én is gyűlölök az a -csi becéző, képző vagy nem tuodm mi... szupcsi, szarcsi stb... és ha halmozzák akkor meg aztán végkép... szupcsika kis fülcsike, kircsi kis napszemcsi... borzasztó... -.-
2008. máj. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
96%

Egyik osztálytársam is használja a -csi-t a szavak végén :) mi kiröhögjük, mint egyetlen ilyet az osztályban, és már születtek gúnyos megjegyzések is :D de husival nekem sincs bajom, az mára eléggé megszokott szerintem. Én csak ha nagyon sietek akkor írok olyanokat (és csak ha gépelek) hogy:

sztem = szerintem

h = hogy

nekem ennyiben ki is merül a hülyeségem :)

2009. jan. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Csiripöri parisalival.
2009. nov. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!