Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A latin nyelv nehezebb, mint...

A latin nyelv nehezebb, mint a francia?

Figyelt kérdés
2009. jún. 29. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
szerintem nem, szerintem sokkal könnyebb... Nekem az az igazsag, hogy a franciaba beletört a bicskam, nekem nem ment, szerintem nagyon nehez, a latin meg könnyen ment.
2009. jún. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
A latin nagyon egyszerű nyelv! Középfokú nyelvvizsgám is van belőle. Egyszerű a kiejtése, nem társalgási nyelv, a nyelvtana logikus, érdekes a hozzá kapcsolódó kultúrtörténet. Ha latinul megtanulsz, utána minden újlatin nyelvet könnyebben el tudsz sajátítani, de még a németet és az oroszt is nyelvtanilag jobban meg fogod érteni.
2009. jún. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Mindkettőt tanultam, a latin könnyebb, de hasznossága kétséges - alapozónak jó más nyelvek későbbi tanulásához, meg persze a műveltséged pallérozásához. A francia elég nehéz, összehasonlításban az angollal (ami szerintem legkönnyebb, nincs benne ragozás, főneveknek neme!) és a némettel.
2009. jún. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A latin nyelv egyáltalán nem olyan nehéz, mint sokan hiszik. Kiesjtése könnyen elsajátítható, nem bonyolult. Nyelvtana nagyon logikus felépítésű, bár ez bonyolíthatja, hiszen minden nyelvtani szabályt meg kell tanulnod.

De például a magyarral összehasonlítva igazán könnyű.

Vale (viszlát)!

2009. júl. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A latinhoz képest számomra minden más indoeurópai nyelv rém könnyű. Ettől függetlenül imádtam latinul tanulni, és jól is ment. Akkor döbbentem rá igazán, hogy mennyire ez az európai kultúra alapja.
2009. nov. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
41%
Fuuuj ruhellem a latint! 2 eve tanulom, katasztrofalis eredmennyel! Szamomra nagyon nehez az a sok bemagolando szabaly meg declinatio,conugatio. A francia szamomra elmeny!:)
2011. jún. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!