Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Finnül tudók, mennyi idő...

Finnül tudók, mennyi idő alatt tanultatok meg finnül? Internetes segítséggel vagy tanárhoz jártatok, esetleg szótárból?

Figyelt kérdés

2012. jún. 1. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyorsan megtanultam, (kb. egy év alatt közép-felsőfok szinten) de én Finnországban tanultam..

Ha van rá lehetőséged érdemes kijönni a Helsinki Egyetem nyári kurzusai nagyon jók, arra sok külföldi jönn.

Ha erre nincs lehetőséged ajánlom, hogy az alapokat tanárral tanuld meg. Ha megvan az alap, utána már könnyű egyedül otthon tanulni tovább.

Interneten van pár jó oldal, csak írd be a googleba, hogy suomea ulkomaalaisille vagy suomea maahanmuuttajille.

2012. jún. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát,az a gond,hogy a környékemen sehol sincs finn tanár,viszont ezen az oldalon tanulgatok [link]
2012. jún. 1. 21:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez jó, de ha tényleg szeretnél megtanulni akkor ez nagyon kevés lesz. A finn nyelv az elején elég trükkös így jobb ha van aki elmagyaráza. Pl. a sima tárgy a finnben 3 féle képen is előfordul: pl. könyvet, ez magyarban minden esetben könyvet jelent (veszek könyvet, épp olvasok könyvet, nekem kell vennem könyvet, a finnben a tárgy három különböző formában fordul elő: kirjan, kirjaa vagy simán kirja.) Bonyolult nagyon, legalábbis ha senki nem magyarázza el. Tudom, hogy nem könnyű finn tanárt találni ha nem sikerül akkor ott a netes megoldás, de akkor jóval több időt kell rááldoznod, mert magadnak kell megérteni a dolgokat. A másik a finn nyelv szép, jó, de csak akkor tanuld ha van valami célod vele, mert mindössze 5.5 millióan beszélik így sokat nem lehet vele kezdeni.Én semmit nem tudtam vele kezdeni Finnországon kívül (kiv. egyszer Észtországban megtudtam kérdezni finnül, hogy hol van a bolt..)

Ha itt szeretnél élni, akkor legalább felsőfokon kell beszélni ha jó állást szeretnél. Vannak viszont olyan állások ahol a külföldiektől inkább nagyon jó angol tudást várnak el.

2012. jún. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!