Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Olaszt vagy Portugált tanuljak?

Olaszt vagy Portugált tanuljak?

Figyelt kérdés
Ne a hasznosságáról írjatok, mert csak hobbinyelvként tanulnám, egyedül. Szóval már van angol (suliban), török magamtól, és akkor portugál legyen vagy olasz???

2012. júl. 2. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Ha nem hasznosságról vagy más objektív dologról van szó, akkor miben vársz tőlünk tanácsot? Mondjuk meg, hogy melyik tetszik jobban neked? Döntsük el, hogy neked mi legyen a hobbid?


Na jó, tegyünk egy próbát! Tanulj portugálul! Hogy miért pont portugálul? Őszintén szólva fingom nincs, mert nem kérdezted:D

2012. júl. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Hú, jó kérdés :D Szerintem az olasz idegesítő, mert túlságosan affektáló nyelv. Én a portugált választanám. De ha mindegy, akkor amelyik neked jobban tetszik, egyébként is hasonlóság van a kettő között, nem? :)
2012. júl. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Én olaszul tanulok, szerintem egyedül is jól lehet vele haladni, ezért azt ajánlanám. :) Portugálhoz nincs közöm, az is tetszik, mert "fura", de nyelvtanilag szerintem lehet hasonlóság, de erre nem esküszöm meg neked. :D
2012. júl. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

A portugál szerintem nem túl szép nyelv, annak ellenére, hogy újlatin.

Európában pedig az olasz sokkal hasznosabb, (és szebb is).

2012. júl. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem a portugál nagyon szép, de mindenképp a brazíliait tanuld.
2012. júl. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 webnyelv ***** válasza:
85%
Én azért javaslom inkább az olaszt, mert a kiejtését sokkal könnyebb magánúton megtanulni, mint a portugálét. Én nagyjából magánúton tanulgattam az olasz és a spanyol kiejtést, mindegyik elég könnyen megtanulható. A portugál kiejtéssel is próbálkoztam, de őszintén szólva gőzöm sincs, hogyan kell a szavakat kiejteni, pedig sokat foglalkoztam vele.
2012. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
PORTUGÁL!!!!!semmi kétség!!!
2012. okt. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is a portugált tanuld. Elég messze van kis hazánktól, úgy hogy senki nem veszi észre, ha hibásan beszéled....:))))
2012. okt. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ha szereted a kihívásokat, akkor mindenképpen az európai portugált tanuld meg. A kiejtés kis gyakorlással elsajátítható, idővel az élő beszédre is rá fog állni a füled. Sokan mondják, hogy nem szép hangzású nyelv, néhányan spanyolos franciáshnak hallják, vannak akik szlávosnak ( ezt én nem is igazán értem ). De az igazi szépségét akkor fogod meglátni, ha már valamennyire elmélyedtél a portugál nyelv rejtelmeiben. Nem fogod megbánni :-) Hogy mennyire hasznos? Számunkra talán nem annyira, mint az olasz, de ha rákeresel a neten, meglepődsz, hányan keresnek portugál nyelvtudású embert. Então, viva Portugal :-)
2013. jan. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Olaszt!
2017. nov. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!