Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Igazából mi az értelme anglisz...

Igazából mi az értelme anglisztikára járni?

Figyelt kérdés
Ha valaki nagyon jó angolból, és erről papírja is van (felsőfok, vagy ilyesmi) akkor úgyis felveszik egy céghez dolgozni, nem? vagy rosszul gondolom? Fordító is lehet valaki diploma nélkül? Például műfordító? Nyilván ha valaki mondjuk tolmács akar lenni egy nagyon fontos eseményen, pl. politikai dolgokkal kapcsolatban, vagy ilyesmi, akkor kell a diploma. De igazából az anglisztikások mit csinálnak utána? Nem az érdekel, hogy "nem kapnak munkát", hanem, hogy ha kapnának, mi lenne az igazából? Milyen esetekben több ez egy felsőfokúnál?
2012. szept. 6. 21:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Én nyelviskolai tanár szeretnék lenni, ahova bizony kérik a diplomát, ezért (is) járok anglisztikára. Habár annyiban igazad van, hogy korrepetálok privátban, na ahhoz senki nem kért papírt, csak tudást.
2012. szept. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Gondolom, ha angol történelemmel és heraldikával akar foglalkozni.
2012. szept. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja, igen, persze a tanárokról megfeledkeztem. ahhoz persze kell. De ha cégnél akarok elhelyezkedni, kell az anglisztika? Vagy ha fordítani szeretnék? Vagy ha csak szimplán a nyelvekben látok jövőt
2012. szept. 6. 21:53
 4/13 A kérdező kommentje:
? lemaradt.
2012. szept. 6. 21:54
 5/13 anonim ***** válasza:
36%
Figyelj, szerintem ha valamilyen szakra szeretnél menni, ne anglisztika legyen. Én nagyon megbántam, hogy odamentem, annyi értelmetlen hülyeséget kell megtanulni, hogy az nem emberi. Ha érdekelnek bővebb tapasztalatok, írj egy privit, ma már fáradt vagyok leírni.
2012. szept. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem anglisztikás lennék, hanem minor szakot kell választani. De 2 minort nem lehet, és nem akarom, hogy olyasmit tanuljak, ami nélkül is elvagyok, ha mást is lehet helyette. de köszi a fölajánlást. Annyit árulj el, hogy melyik egyetemre jártál, és hogy kapsz-e (keresel-e) munkát vele?
2012. szept. 6. 22:23
 7/13 anonim ***** válasza:
ELTE-re járok, még nem keresek munkát, de időközben rájöttem, hogy nem ezen a pályán akarok már elhelyezkedni (kutyakozmetikus leszek:D). Már csak a szakdolim van hátra, amivel csúszok egy félévet. Amúgy mi a főszakod? Nekem a minorom volt portugál, angol meg a főszakom.
2012. szept. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 webnyelv ***** válasza:

Tanár csak ezzel lehet az ember, akár nyelviskolában, akár általános vagy középiskolában. Bár ki tudja, valakinek a valakije anélkül is lehet tanár, hogy rosszindulatú legyek. De azért privát se oktasson nyelvet az, akinek nincs ilyen végzettsége, vagy legalább tanári végzettsége valamiből. Nyilván nem ettől lesz jó tanár valaki, de akkor is.


Műfordítónak sem árt az anglisztika. Hogy angolról magyarra fordítson valaki műveket, az angol nyelvű országok kultúráját, irodalmát sem árt ismerni, vagy az angol dialektusokat, nyelvtörténetet akár (régebbi nyelvezet), ezekbe pedig anglisztikán kap az ember némi betekintést.


Én a nyelvtanítás miatt jártam ide, és azért maga a nyelvészet, amit nyelvszakokon tanulnak, az nagyon érdekel. De sajnos nyelvészet alig volt, még a nyelvészet sáv ellenére is, annál inkább követelték az országismeretet és irodalom is sokkal több volt.

2012. szept. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Angoltanár csak ilyen diplomával lehetsz, az MA-t is el kell végezned.


A fordításhoz is kell általában. A BA után vannak elvégezhető szakirányú továbbképzések (2 flévesek) gazdasági, műszaki, pénzügyi, stb. területekre. Ezzel ellehet menni szaktolmácsnak, szakfordítónak (közel félmilliós keresettel, teszem hozzá. Főleg pénzügynél van nagy hiány).


Ezenfelül van még az eltének többnyelvű tolmács, szinkrontolmács képzése is, bár ezekhez elég a felsőfokú. VIszont csak 3 nyelven van: angol, francia, német (és ebből egyből felsőfokú, egyből középfokú kell a jelentkezéshez).


Ha simán egy cégnél szeretnél dolgozni, de követelés az angol, akkor természetesen elég a felsőfokú is, nekem mindig elég volt. Ha valóban beszélned kell, egyébként is tartanak jobb helyeken angol nyelvű interjút is, és ott kiderül, valóban tudod-e.

2012. szept. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
64%

Tanító nem lehetsz anglisztikával, ahhoz a tanítóképzőre kéne járnod (csak kijavítom az előttem hozzászólót)


Egyébként tanár lehetsz (én annak készülök, elsőéves angolos vagyok ELTÉn), műfordítő és szakfordítót is nyilván anglisztikás diplomával alkalmaznak nagyobbrészt DE tolmácsképzőre akármilyen diplomával mehetsz, nem kell anglisztikát végezned, hogy tolmácsra járj, elég egy felsőfokú és egy középfokú végzettség.


Egyébként meg a helyzet az, hogy jobban néz ki egy diploma az adott nyelvből, mint egy felsőfok. Felsőfokúja hidd el, baromi sok embernek van...

2012. szept. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!