Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a legkönnyebb és a...

Melyik a legkönnyebb és a legnehezebb nyelv?

Figyelt kérdés
2009. aug. 4. 17:03
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Úszni könnyebb vagy repülni? Attól függ, hogy a gólyát kérdezed vagy a pontyot. Melyik nyelv nehéz/könnyű? Attól is függ, hogy kit kérdezel. Egy franciának a spanyol könnyebb lehet, mint a kínai. A kínainak a koreai könnyebb lehet, mint a kurd.


De a válasz attól is függ, hogy milyen élethelyzetről és milyen tudásszintről beszélünk? Ha egy csecsemőt örökbe adsz AKÁRKINEK, könnyen meg fogja tanulni a nyelvét. Aki meg informatikából tanult meg angolul "tanulás" nélkül, az garantáltan nem érti Shakespeare-t, és garantáltan nem tudja harmadik feltételes szenvedőbe áttenni az egyszerű jelen idejű egyenes mondatot, pedig ezt a transzformációt egy közepesen értelmes angol anyanyelvű ember naponta ezerszer megcsinálja.


Minden nyelvnek van szerkezeti nehézsége is. Az angolnak egyszerű az alapnyelvtana (kötött szórend, kevés ragozás), de iszonyat gazdag a szókincse, és NAGYON bonyolult, ha választékosan akarod magad kifejezni. A magyarnak nagyon bonyolult a szóalkotása (mondj GYORSAN egy-egy mondatot ezekkel a szavakkal: "lefektetettekben" vagy "alakiatlanságotoktól", és rájössz). Ez egy külföldinek nehéz.


A spanyolnak kevés a magánhangzója és egyszerűnek tűnik a kiejtése például a nem fonetikusan író angolhoz képest, de roppant nehéz helyesen használni a visszaható igéket meg a részesesetben álló névmásokat tartalmazó szerkezeteket: "se me rumpió" = "eltörtem (pl. egy tányért)", de szó szerint: "eltörte magát nekem (egy tányér)". Létige kettő van, múlt idő is több van, és a magyarnak mindkettő nehéz még akkor is, amikor már elvileg "jól tud" sanyolul.


Attól is függ a kérdés, hogy a tanulandó nyelv mennyire vesz körül. Ha ott van a tévében, a moziban, a tejesdobozon, és van nyelvérzéked, akkor "játszva ragad rád". Ha egzotikus vagy kihalt nyelvet választasz, meg "nincs nyelvérzéked" vagy egyszerűen nem érdekel, akkor vért pisálsz még akkor is, ha keményen tanulsz.


Az életkor is számít. 15 éves kor előtt megfelelő módszertannal és környezetben akcentus nélkül meg tudsz tanulni bármilyen nyelvet. 15 éves kor után ez általában már nem működik, met az agy képességei megváltoznak.


Szóval bonyolult. Egy biztos: nyelvet tannulni és tudni iszonyatosan jó dolog.

2009. aug. 5. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
mindenben egyetértek 03:02-sel, kivéve, hogy a gyerekek csak kb 8-9 éves korig tudják akcentus nélkül, könnyen (de legalábbis könnyebben) az adott idegennyelvet.
2009. aug. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
*megtanulni
2009. aug. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
46%

Én is egyetértek vele. Én 8 éves koromban kezdtem az angolt, már majdnem anyanyelvi szinten tudok. Ezt pedig nem annak köszönhetem, hogy olyan környezetben nőttem fel, mert nem így van. Egyszerűen jó a nyelvérzékem és átlag felttiek a képességeim. (elnézést, ha nagyképűnek hangzik, de tényleg így van, a koromhoz képest magasan az átlag felett vagyok angoltudásban, tolmácsolni gond nélkül tudok.)

És egyetértek a hosszú választ íróval, nem hiszem, hogy akire "ráragad" egy nyelv, nem adott nyelvi környezetben, az sokat számítana. A szavak, kifejezések ragadnak rá az emberre, de a nyelvtanhoz tanulni kell.

2009. aug. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
100%

Nincs legkönnyebb és legnehezebb nyelv: Shakespeare angol teljesítményét és József Attiláét egyformán nehéz megközelíteni.

Jót látható azonban, hogy a nyelvek egyszerűsödnek: a latin sokkal többet ragozott, mint az újlatin nyelvek; az óangol tele volt mindenféle (germán) végződésekkel, ezek kihaltak; a magyarból is eltűnt a régmúlt (vala, mondtam volt), és a beszédünkben egybeolvad a -ban,-ben és a -ba,-be; visszaszorul az ikes ragozás (eszek, alszok, iszok).

A magyar szerkezete bonyolultabb sok-sok nyelvénél, de azok a fix kifejezéseikkel vágnak vissza (anglicizmus, gallicizmus, ezek száma maszek becslésem szerint meghaladja a fix magyaros szókapcsolatok számát). A kínaiban csak kb. 800 szótag létezik (hurrá, és zéró ragozás), de van hangsúlylejtés (4 féle + mondaton belüli kombinációk). Szóval a kínait sem nevezhetjük egyszerűnek.

Az angolban hivatalosan nincs nyelvtanilag jelölt egyes és többes szám, de megoldják (you - te, USA: you guys - ti), nincs tegezés és magázás sem, de segédigékkel, udvarias formulákkal ezt is kifejezik.


Erről jut eszembe: a magyarban ideje lenne átgondolnunk a maga-ön-Ön-tetszik udvariassági formákat, mert a fiatalabb generáció nem tudja őket helyzethez illően használni, és ezért (is) hajlik a tegeződésre. Ránk férne egy kezicsóko-lomtalanítás.

2009. aug. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
szerintem a szerb nagyon könnyű:)
2009. aug. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
65%
nekem az a legkönnyebb, amit tudok és az a legnehezebb, amit nem tudok :)
2009. aug. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
100%
Elég fura hogy úgy él a spanyol a köztudatban, mint könnyű nyelv. Szerintem csak az mondhatja ezt, aki soha nem tanulta, vagy már anyanyelvi szinten beszéli és elfelejti a kezdeti nehézégeket. Én angolul és spanyolul tanulok. Kezdetben sokkal nehezebb a spanyol, sokkal! Az angolban eleinte csak pakolja az ember a szavakat egymás után, a spanyolban meg egyeztetni kell, ragozni, stb. Később talán megfordul, az angol lesz nehezebb és a spanyol könnyebb... Szóval nem lehet objektív véleményt alkotni. Attól is függ hogy ki hol jár a nyelvtanulásban.
2009. aug. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
34%

A második válaszoló vagyok:

Miért pontoztatok le???

Ezt tudósok mondták,nem sima emberek!

2009. aug. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

én egyetértek azzal, hogy a szlovák rohadt nehéz !

Én tanulom 12 éve, de még mindig nem megy:S

2009. aug. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!