Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a legkönnyebb és a...

Melyik a legkönnyebb és a legnehezebb nyelv?

Figyelt kérdés
2009. aug. 4. 17:03
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
A legkönnyebb nyelv az indonéz, ez be van bizonyítva, annyira primitív, hogy szinte lehetetlen. És mégis működik, nem halt ki. ;-) Nyugodtan utána is lehet nézni.
2009. aug. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Az elözönek igaza van, mert az egy félig mesterséges közvetítönyelv, az volt a cél hogy egyszerü legyen.

A cigány nyelv is könnyü, mert kevés szót kell megtanulni.

A spanyol nem tudom, hogy miért könnyü, én vért izzadtam, hogy a latint megtanuljam, de így sem sikerült.

A magyarra mondják, hogy nehéz (mint minden uráli nyelvre), viszont az izlandit azért is tartják nehéznek, mert szinte minden idegen szóra (plazma, energia) egy teljesen más szót találtak ki.

2010. febr. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Második válaszolónak:

Ha én készítek egy honlapot, aztán kitalálok pár ehhez hasonló hülyeséget:

"Szeptember 29-én Londonban összegyűltek a világ biológusai, akik 15 év fárasztó kutatómunka után megállapították, hogy azon embereknek, kik nehéz fizikai munkát végeznek, hamarabb bezsírosodik a füle, mint a számítógép előtt ülőmunkát folytatóknak.

Mindemellett kijelentették, hogy fehér házban sokkal egészségtelenebb élni, mint színes-, illetve tarkatetősben."

...És mindezt felfirkantom újdonsült honlapomra, akkor te komolyan elhiszed? Na ne nevettess. Valami forrás vagy bizonyíték? Ha azt felmutatják, majd hiszek azoknak a bizonyos adatoknak, másként elég kétséges a valóságalapjuk, főként, hogy hiteles forrásból még soha nem hallottam.

Elég érdekes az is, hogy szinte csak európai, illetve néhány ázsiai nyelv szerepel rajta. A másik, hogy a szlovák nyelvet tünteti fel a legnehezebbnek, de a cseh nyelv be sem került az első tízbe, holott a szlovák szinte megegyezik a cseh nyelvvel, ugyanis ezek beszélői kölcsönösen és egyszerűen megértik egymást. Előfordul, (ezt te is megnézheted, ha veszel egy sampont, tusfürdőt vagy valamit) hogy bizonyos termékekre ki sem írják szlovákul és csehül is a használati utasítást helyhiány miatt, hanem cz/sk jelzővel ellátva csak az egyik nyelven kerül ki a szöveg, sőt a szlovákok legtöbbször nem is szinkronizálják a filmeket, meséket - hanem megveszik a csehet és azt adják le. Szóval akkor a szlovák nehéz, a cseh meg nem?

Ugyanez érvényes a finn és a magyar esetében is. A finnek és az észtek kis odafigyeléssel megértik egymást, mert nyelvük szintén olyannyira hasonló. Az észt nyelv még sem került negyedik helyre...

Feltűnő még, hogy megemlíti a világon létező több mint hétezer nyelvet, ugyanakkor ismeretlenebb, vagy más vidékekről, kontinensekről származó nyelvek nem kerültek be sem a legkönnyebbek, sem a legnehezebbek közé. (Ebből körülbelül az feltételezhető, hogy egy átlagos ember dobta össze, aki arra is lusta volt, hogy további nyelveket keressen az általa ismert szűkös felhozatalon kívül...) Ez megkérdőjelezi, hogy valaha is megvizsgálták volna az összes nyelvet, amit ugye te sem gondolsz komolyan? :)

Ha meg az írásjeleket is figyelembe veszik, akkor biztos nem a tót viszi a pálmát leelőzve a 40 000-nél több bonyolult írásjellel büszkélkedő kínaiakat. A nyelvtörténetről nem is beszélve... Ez igencsak háttérbe szorítaná a többi szláv nyelvtől alig eltérő, cseh nyelvvel szinte teljesen megegyező szlovákot, nem? :)

A szlovákhoz (vagy akár hívhatjuk csehnek is) visszatérve pedig: ezt a nyelvet szinte az összes szláv nép (lengyelek, horvátok, szerbek, ukránok, bolgárok [csak szláv nyelvűek], oroszok, csehek, macedónok, ruszinok, fehéroroszok, bosnyákok) könnyedén megtanulják, mivel nyelvtani sajátosságaik, kiejtésük szinte ugyanaz, így számukra nevetségesen könnyű. Nem beszélve azokról, akik tanulás nélkül is megértik: csehek, szerbek, horvátok stb...


Szóval a helyedben én elgondolkodnék azon a bizonyos listán. :)


Egyébként eldönteni, hogy melyik a legnehezebb nyelv szerintem sem lehet. Ahogy az előbbi tótos példáknál is már felhoztam, egy nyelv nehézsége attól függ, ki tanulja. Egy spanyol valószínűleg könnyen megtanulja az olaszt, egy lengyel a csehet, egy német az angolt. Ugyanakkor a magyart, amely teljesen különbözik minden más európai nyelvtől nehéz az itt élőknek megtanulni. Valószínűleg ha lenne közeli nyelvrokonunk, azoknak nem lenne nehéz. De nincs.

Ugyanakkor, mivel a magyar különbözik minden más nyelvtől, így nekünk is nehezebb idegennyelveket tanulni.

Például kinek könnyebb megtanulni az angol "Oh my god!" mondatot?

Annak aki azt mondja, hogy: "Ó Istenem!"

Vagy annak, aki németül mondja, hogy: "Oh mein gott!"?

Tehát egy nyelv nehézsége csak azon múlik, hogy a tanulandó nyelv és a tanuló anyanyelve között mekkora a szakadék.

Persze vannak olyanok, akiknek rettenetes a nyelvérzékük, és olyanok is, akik szívják magukba a tudást, tehát egyben emberfüggő is. :)

Így valamilyen szinten biztosan összehasonlíthatóak a nyelvek, például egy fejletlenebb nyelv valószínűleg könnyebb egy fejlettebbnél, de itt, Európában ezt már nehéz megcsinálni.

Az biztos, hogy a magyar egyedisége miatt nehéz minden más európainak. :)

2010. jún. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet megmondani. De igazán nehéz nyelvnek szerintem az mondható, amelyben ahhoz is nagy erőfeszítés kell, hogy egy alapfokon gagyogós kommunikációs szintre eljuss. Tudtommal a magyar a legtöbb más európai országbeli számára ilyen.
2011. máj. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 pixel5 válasza:
Magyar anyanyelvű számára minden nyelv nehéz, mert egyik sem hasonlatos grammatikailag a magyarra, tehát nincs kapaszkodó. Szerintem a legjobb választás az angol, ha könnyen tanulható nyelvet keres vki, és talán a legnehezebb a kinai esetleg a szlovák. A kinai önmagában nem egy nehéz nyelv, a problémát az adja, hogy magyar torok számára nagyon nehéz a hangképzése és a bonyolult nyelvtan szerepét a hangsúly-eltolódások veszik át.
2013. jan. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!