Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ti mit gondoltok arrol hogy a...

Ti mit gondoltok arrol hogy a nmet nyelvet akarjak kotelezove tenni?

Figyelt kérdés
Szerintuk a nemet utan konnyebb tanulni az angolt...ez eddig ok.(nekem is a nemet utan konnyebb volt tanulni az angoly)csakhogy az angol megis csak vilagnyelv...

2012. nov. 6. 18:02
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Mar elcsepelt ez a humor Mustafa...:)
2012. nov. 6. 21:19
 12/21 anonim ***** válasza:
91%

Határozottan ellenzem a német nyelv kötelezővé tételét. Ezeknek nincs fantáziájuk, mindenképpen kell nekik egy KÖTELEZŐ nyelv. Nem veszik észre, hogy ezzel csak megutáltatják az illető nyelvet, senki sem fogja megtanulni, és mihelyt lehet, vált, illetve abbahagyja. Csak kidobott pénz, idő és energia lenne.


Miért nem lehet kibővíteni a választékot az angol és a német mellé odavéve a franciát, a spanyolt, az oroszt, és bár eddig nem tanították, a magyar jelnyelvet? Miért éppen csak a német és az angol számít nyelvnek?


A kiscsoportos oktatás előnyeiről mit sem szólva. Ki lehetne használni, hogy csökkenő létszámban lehet tanítani, erre nem a létszámokat csökkentik, hanem a tanárokat utánpótlás nélkül küldik nyugdíjba. Aggódnak, hogy csak egy fizikatanárt vettek fel ebben az évben. Miért menjen valaki tanár szakra, ha nem látja, hogy foglalkoztatni is fogják?

2012. nov. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Alapból az hülyeség, hogy kötelezővé akarnak valamit tenni. Én pl. imádok olvasni, főleg klasszikusokat, volt már sok könyv, amit előbb elolvastam, mint hogy kötelező lett volna, és imádtam. Ha már elfelejtettem, mire odaértünk az anyaggal, újra el kellett olvasnom, de alig bírtam rászánni magam. Nem hiszem, hogy bárkinek is pozitív tapasztalatai lennének a "kötelező" szóval kapcsolatban, pláne nem, hogy örömmel csinálna valamit, amit kötelező.


Arról meg, hogy pont a németet...Hát, nem vártam többet a "nagyokosoktól", de azért beláthatnák, hogy nem a leghasznosabb (mármint egész világon) és nem a legegyszerűbb nyelv (ami eléggé el tudja venni a diákok kedvét).


És az is tény, hogy szar a magyar oktatás. Én nyelvi tagozatos voltam 13 éven keresztül, de mind az általános mind a középiskolában az osztály/csoport több mint fele nem tudott volna bemutatkozni sem az adott nyelven. Középiskola 2. évében próbálkoztunk meg egy középfokúval, szinte többen buktak meg, mint ahányan összesen elmentünk. Ez persze nem a tanár hibája, nem tud mást tanítani, csak azt amit kötelező, de így normálisan beszélni egy idegen nyelven lehetetlen. Ha valaki egyedül/magántanár/nyelviskola segítségével pluszban tanul valamit, akkor egy dolog, hogy fog tudni az adott nyelven, de elment rá egy csomó pénze, és ideje, aminek nem kellett volna, ha.

2012. nov. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
68%

Nem a német lesz a kötelező első nyelv, ez csak egy javaslat!

Egyébként csak részben értek egyet vele. Egyrészt valóban könnyebb a német után angolt tanulni, mint fordítva. De nem mindenki szeretne legalább 2 nyelvet beszélni. van, aki ellene csak az angollal. Tehát, akinek elég 1 nyelv, annak hasznosabb az angol. A kis nyelvek bevonásával is egyetértek. Legyen választék, aztán majd az igények eldöntik, hogy milyen csoportoki indulnak.

2012. nov. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 mustafa33 ***** válasza:
kérdező, a jidis 80%-ban német eredetű, tehát milyen humorról beszélsz?
2012. nov. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Ha nem tunt volna fel a kerdes nem arrol szol , hogy a nemet nyelvnek mennyi koze van a jiddishez. egyeb problema?

Zsidozni meg nem itt kell...(eleg atlatszo...ne itt strappald magad).

Ha mar mindenkepp valaszadasi ingered tamadt , akkor az a kerdesre iranyuljon.kosz.

2012. nov. 14. 21:16
 17/21 mustafa33 ***** válasza:
Shalom uvracha, kérdező. Komolyan gondoltam, hogy a német után könyebb a jiddis. Nem kell mindjárt felkapni a vizet. Nem minden "chucpe". Egyébbként őszintén ajánlom Leo Rosten: The new Joys of Yiddish, című könyvét. Magyarul talán ha jól tudom Vidám Jiddis címen jelent meg.
2012. nov. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
52%
Vannak, akik ellennének csak az angollal. De sajnos két nyelvet kell majd tanulni, tehát lesz második.
2012. nov. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Nyugat-Európában amivel érvényesülni tudsz: német, angol, francia. Nekünk meg volt a választás lehetősége, hogy melyiket akarjuk fő nyelvnek: angol v német, ezután gimiben még hozzá jött másodiknak vagy az olasz vagy spanyol, vagy francia.

Aki nem akar messzire menni, annak jó a német, aki kicsit messzebb, annak a francia, aki meg még távolabb az meg angolt nyomja, ha ott szeretne élni dolgozni.

Az viszont tény, hogy az angol világnyelv, ha elmész egy nemzetközi konferenciára vagy találkozóra ott az angol lesz az összekötő nyelv. Én tudtam angolul beszélgetni Norvégiában, Görögországban, Egyiptomban, de még Németországban is.


Az oktatás minőségével sokkal nagyobb problémák vannak, inkább azzal kéne foglalkozni, mert súlyosabb kérdés, mint hogy mi legyen az első nyelv.

2012. nov. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Mustafa! Istenem! Amiert leirom( mar ugy is mind1) , hogy ne ide jarj zsidozni, nem azt jelenti , hogy shalomoznod kell!!! kikerem magamnak , hogy lezsidozol!;) Allah akbar hajra Palesztina!
2012. nov. 16. 22:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!