Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nyelven neveljem a...

Milyen nyelven neveljem a gyerekem?

Figyelt kérdés
Nem sokára Londonba fogok költözni, és szeretnék egy gyereket... De nem tudom, hogy milyen nyelven neveljem, mert ha magyarul nevelem akkor félek hogy nem fog semmit érteni az iskolában...angolul viszont egyáltalán nem szeretném...
2012. dec. 24. 09:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
is-is ...
2012. dec. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
78%

Magyarul mindenképp! Szerintem nagyon gáz, mikor egy magyarnak nem tud magyarul a gyereke!(sajnos van rá példa...)

Ne aggódj! :) Neveld szépen magyarul otthon, a bölcsödében és a szomszéd gyerekektől teljesen el fogja sajátítani a nyelvet, mire iskolás lesz!

2012. dec. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Ha magyar vagy, akkor az anyanyelveden neveld! az angolt is simán megtanulja, ha ott éltek. semmi gondja nem lesz vele. egy idő után viszont a magyart akcentussal fogja beszélni, ha nincs sokat magyar közegben.
2012. dec. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
26%

Neveld angolul, ha van rá lehetőséged. Aztán később valamennyire meg tud tanulni magyarul, de rendesen angolul tudni értékesebb. Ha meg töri a magyart nem baj, legalább kitűnik valamivel. Nekem még nincs gyerekem, de én tuti az angol nevelést választanám, ha lenne rá ilyen lehetőségem. Nem az én kedvtelésemért, meg divatmániámért, de ma már az angol annyira alap, hogy munkát sem kapni nélküle, itthon sem.


Fordított esetben, ha a magyart tanulja meg jól, az senkit nem fog érdekelni, se itthon, se odakint.

2012. dec. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
79%

Mindenképp magyarul neveld, az angolt úgyis el fogja nagyon hamar sajátítani, mivel az otthonon kívül angol nyelvű közegbe jár.

Ismerős családban (Ausztriában élnek) anyuci csak magyarul beszél(t) a gyerekekhez, apuci csak németül, és most mind a 2 gyerekük tökéletesen beszélni mind a két nyelvet. (magyart kevésbé, hisz külföldön élnek, de értenek mindent)


Szóval egyértelmű, ne hagyd hogy ne tanulja meg az anyanyelvét...

2012. dec. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 webnyelv ***** válasza:
100%
Az anyanyelveden. Probléma lehet abból később, ha olyan nyelven neveled, ami neked nem anyanyelved. Mert azt a nyelvet (angolt) akcentussal beszéled, így a gyerekek is akcentussal tanulnák meg, tehát nem beszélnék jól az anyanyelvüket.
2012. dec. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%
Te magyarul beszelj hozza, ha az apja angol lesz, akkor o amgolul. Ha nem , egy kisgyerek sokkal gyorsabban tanul nyelveket, mint egy felnott, ovoda vegere nem lesz semmi baj. Egy kikoltozo gyerek is par honap alatt flottul beszel altalaban az idegen nyelven.
2012. dec. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
Otthon beszéljetek magyarul, így te sem fejeted el. A gyerek meg ha Londonban éltek mindenképpen meg fog tanulni angolul, és két nyelvet fog beszélni anyanyelvi szinten.
2012. dec. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

magyarul neveld

bilingual lesz

2012. dec. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem is magyarul neveld, az angolt sokkal könnyebb megtanulni, mint a magyart (bármit könnyebb megtanulni, mint a magyart... na jó talán a mandarint nem).

Egyébként ha közösségbe kerül, magától is meg fog alap dolgokat tanulni - szerintem.

2012. dec. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!