Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Elítélitek (lenézitek) az...

Elítélitek (lenézitek) az olyan cigányt is aki, dolgozik és békében szépen él a családjával?

Figyelt kérdés

Lenézik csak mert cigány!?

Szeretném ha őszintén válaszolnátok , az olyan cigány embert is lenézitek ,aki ápolt ,tiszta lakásban él, dolgozik,békében él a családjával,gyerekét taníttatja ?

(hihetetlen ,de van ilyen ember is)


2013. febr. 22. 00:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem, egyáltalán nem nézem le. Őszintén!

Azokat pedig kifejezetten szeretem, akik békében élnek.

2013. febr. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nekem is vannak ilyen cigany ismeroseim es senki sem nezi le oket, sot vannak koztuk akik magas fokon zenelnek, oket nagyon sokan szeretik es egyaltalan nem masodrangu emberek!
2013. febr. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
69%
Ismertem ilyent,sajnos az ilyeneket is a nagy többség miatt itélik meg,ezért sokkal nehezebb az elhelyezkedésük.Ez természetes reakció és az elöitéleteknek megvan minden alapja.Ha én munkaadó lennék eszembe se jutna cigányt felvenni,mert hatalmas lenne annak a rizikója hogy rosszul sül el a dolog.és ráfaragnék.
2013. febr. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Nem, találkoztam ilyennel kórházban szobatársként, nyelviskolában, stb. Soha senkitől a környezetemben, más szobatársaktól vagy akikkel együtt jártam a nyelvtanfolyamra nem hallottam rájuk egy rossz szót sem.

És nem hihetetlen egyáltalán, hogy vannak közöttük normálisak.



Amikor hátrány ér egy cigányt, annak 99%-ban nem a származása az oka, hanem az, hogy nem megfelelő a végzettsége , olyan a fellépése amiből linknek hat, vagy a megjelenése nem elfogadható, és ezek miatt akkor sem vennék fel, ha hófehér lenne a bőre.


1% lehet ami tényleg diszkrimináció, ebben az esetben viszont az ok a többi cigány nem megfelelő viselkedése, ami miatt a normálisakat megbélyegzik. Ez a valódi elutasítás viszont nem hiszem hogy nagyobb számú, mint amilyen diszkrimináció ér munkakeresésnél egy 40 felettit vagy egy kisgyerekes anyukát, akiket szinte leprásként kezelnek még akkor is, ha magyar.

2013. febr. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Aki azt mondja, hogy utálja a cigányokat, annak a 99,9%-a nem a származása miatt utálja őket, hanem a viselkedésük miatt. És amikor azt mondja: elítélem őket, valójában nem mindenkire gondol, hanem azokra, akik azt a bizonyos viselkedést gyakorolják. Engem 5 évvel ezelőtt megkéselt egy cigány banda a városligetben, ezen kívül a nagyapámat cigányok ölték meg. Mit vársz tőlem?
2013. febr. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Nem mert nem tehet arról hová született...Akik dolgoznak és rendesen nevelik,iskolázzák a gyermekeiket véletlen sem nézem le,én sokszor vásároltam egy méterárúval foglalkozó roma asszonytól,nagyon kedves volt.Régen/gyermek ként/ egy nagyon rendes roma család lakott a szomszédunkban,tiszták voltak és dolgoztak,a fiuk nagyon jó szándékú gyerek volt,-ha kapott valamit,mindig áthozta megmutatni és ha édesség vagy süti volt megosztotta velünk,mi is vittünk át neki palacsintát stb.Sajnos azóta már rossz tapasztalatot is tudnék írni -felnőttként láttam a negatív dolgokat is romákkal kapcsolatban.De a származás nem számít,csak az,hogy ki hogyan viselkedik,hogyan éli az életét és miként viszonyul embertársaihoz.
2013. febr. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
ha cigányról beszélünk, a kisugárzásából látszik, hogy milyen fajta. Ha a diszkóbajárós,nem dolgozó,dohányzó, sötét tekintetű verzió, egyértelmű mindenki elítéli mégjobban, mintha nem cigány lenne. De ha látszik, hogy ad magára, akkor viszont még pozitívabb a vélemény róla, mintha nem cigányban látnánk ugyanezt.
2013. febr. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

A sógornőm is cigány. Egyetemet végzett, sérült gyerekekkel foglalkozik. Becsületes, tiszta nő.. Senki nem nézi le sem őt sem a családját mert az apja és anyja is cigány de mindketten egész életükben becsületesen dolgoztak. Az ilyenekkel nincs semmi baj.

Csak megjegyzem. Hogy én lenézem azokat a nem cigányokat is akik szintén lopnak, csalnak, nem dolgoznak (nem azért mert keresnek de nem kapnak melót, hanem mert eszük ágában sincs dolgozni) az olyanokat akik ugyanolyanok mint a sok kötekedős, tolvaj, senkiházi cigánybanda..

2013. febr. 22. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
77%
Nem, de ezt be kell vallanom, hogy első körben távolságtartóbb vagyok velük, míg meg nem ismerem őket. Ennek sajnos több személyes negatív tapasztalat az oka.
2013. febr. 22. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Egyik unokatesóm egy roma férfihoz ment hozzá feleségül, van 2 szép gyermekük is. Nem nézem le és soha nem is néztem le csak azért mert roma. Egyébként egy végtelenül kedves emberről van szó aki nagyon művelt, egyetemet végzett (nem ezért múvelt hanem tényleg nagyon inteligens egyetem ide vagy oda). 25/L
2013. febr. 22. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!