Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Elítélitek (lenézitek) az...

Elítélitek (lenézitek) az olyan cigányt is aki, dolgozik és békében szépen él a családjával?

Figyelt kérdés

Lenézik csak mert cigány!?

Szeretném ha őszintén válaszolnátok , az olyan cigány embert is lenézitek ,aki ápolt ,tiszta lakásban él, dolgozik,békében él a családjával,gyerekét taníttatja ?

(hihetetlen ,de van ilyen ember is)


2013. febr. 22. 00:07
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
furcsa, mert szinte alapból utálom a cigányokat, de van olyan cigány ismerősöm aki bármikor jöhet hozzá, sőt meg szoktam kérni, hogy vigyázzon a házra ha nem vagyok itthon. És egy másik cigány családnál olyan tisztaságot láttam, ami magyaroknál is ritka, gond nélkül ettem velük az asztalnál. Szóval ha ismerem és rendes, eszembe se jut lenézni őket:)
2013. febr. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem, dehogyis.
2013. febr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
Nem nézem le őket, sőt.. bár az összes ilyen lenne, akkor nem lenne gond. De sajnos 100 családból 1 ha van ilyen.
2013. febr. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Nem nézem le őket, de én azt a cigányt sem lenézem, amelyik nem dolgozik vagy rossz a megjelenése, hanem adott esetben megvan róla a véleményem és nem azért mert cigány, hanem azért amilyen ember. Vannak ilyenek bőven a fehérek között is, róluk is megvan a véleményem.


Egyszer a Nyugatinál késő este egy barátommal találkoztunk egy elég rosszul kinéző hajléktalan cigány emberrel. Odajött hozzánk, nem is tudom már, hogy egyből pénzt kért-e (azt hiszem nem), de mindenesetre beszédbe elegyedtünk.

Pár perc múlva elkezdett József Attilát meg Babitsot idézni. Kiderült, hogy irodalomtanár, egy kisebbségi iskolában tanított sokáig, de kirúgták, mert a cigány szülők megelégelték, hogy szerintük beleszól a gyerekeik nevelésébe. Azt csinálta ugyanis, hogy a kispénzű (vagy gondatlan) családok gyerekeit mindig megetette az iskolában, tejet, kenyeret, egyebeket vett nekik, mert rendszeresen reggeli nélkül jöttek be. A szülők meg kirúgatták. Nemrég meghalt a lánya (!), a felesége elhagyta, most az utcán van.

Beszélgettünk vagy másfél órát, nagyon értelmes ember és sütött belőle, hogy nagyon szégyelli, hogy ide került és így néz ki.

Mindezt persze nem tudtuk volna meg, ha a kinézete vagy származása alapján rögtön elhajtottuk volna, de így nagyon értékes tapasztalat volt számunkra. Nyilván ő egy kivétel, de ez is amolyan Chokito-sztori.

2013. febr. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

NEM!


Nem nézem le, és nem ítélem el, csak mert cigány! Én csak a cigányBŰNÖZŐKET nézem le, meg azokat a kis taknyos, sz@ros 10 éveseket, akik képesek belém kötni az utcán, aztán ha leverem őket, másnap kijön "a kis szerény család" és "elbeszélgetnek" velem.

Sajnos sokszor van olyan is, amikor velem egykorúak (15) kötnek belém, akkor inkább nem ellenkezek, hanem egyszerűen nem figyelek rájuk és megyek ugyanúgy tovább. Azt hiszik, hogy övék az utca, és a szembe jövő magyarokkal bármit csinálhatnak. Ha meg késik egy-két napot a segély, rajoskodnak, dobálják a házakat, meg nagy felfordulás van az egész faluban, 20-as csordákban vonulnak.


TISZTELET A KIVÉTELNEK, mert nem vagyok rasszista!

2013. febr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Utolsó,nem irigyellek ,de miért nem fogtok össze ti is a falutokbeliekkel?Nincs polgárörség? Ezek a tetvek csak együtt tudnak erösködni miért nem veszitek észre hogy csak összefogással lehet ezek ellen valamit tenni.A széthúzás a legnagyobb átka a nemzetünknek.
2013. febr. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Vannak előítéleteim a cigányokkal kapcsolatban és őszinte leszek: félek tőlük. Bár ebben a személyes tapasztalat is benne van, illetőleg pécsi vagyok, itt meg a Bándy-ügy óta csak az nem tart a cigányoktól, aki már a temetőben nyugszik. Ugyanakkor, ha egy dolgos, normális embert ismerhetek meg egy cigány személyében, akkor nem fogom lenézni. Egy ilyen lányt ismertem egész életemben, nagyon okos volt, osztályelső, kedves lány. Őt bírtam és soha nem néztem le.
2013. febr. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
Azokat akik dolgoznak és becsületesek különösen kedvelem. :)
2013. febr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 SoundscapeToArdor válasza:
Nem. Ha rendes életet él, másoknak kárt nem okoz, miért kéne?
2013. febr. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Lényegtelen kérdés. Van az a duma, hogy a 90%-uk patkány(nem cáfolom, nem is ezért írtam), viszont érdekesnek tartom, hogy mindig a maradék 10% szívja meg(mert ugye ők nem ütnek vissza. Nem azért, azok a bizonyos cigányok is ezt játszák, de nem értem miért kell pár fajmagyar kopasznak az ő szintjükre süllyedni. Nagyobb haszna volna, ha a gyökerek között csapnának szét és nem azokon állnának bosszút, akik semmiről sem tehetnek. Közben a "90%" meg röhög a markába és úgy éli ki magát, ahogy akarja. Mert tudja, hogy őket úgysem fogják betámadni. Azt a 10%-ot meg ők is kinézik, mert normálisak, dolgoznak, ergo le se sz@rják, hogy valami bomberdzsekis gyerek 2 sör után fejberúgja bakanccsal).
2013. febr. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!