Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek melyik a leghatéko...

Szerintetek melyik a leghatékonyabb nyelvtanulási módszer?

Figyelt kérdés
Ti hogyan tanultok, és milyen nyelvet?

2013. febr. 25. 16:29
 1/4 anonim válasza:

Szavakat úgy jó tanulni, ha nem leülsz és megtanulsz 4 A4-es oldalnyi szót, hanem leülsz olvasgatod, tanulgatod valamennyit. Következő nap megint előveszed és tanulgatod, olvasgatod. Én is így szoktam, de volt, hogy én is több oldalt tanultam, de néhány nap múlva megint "megtanultam", átolvasgattam, átnéztem. Lényeg, hogy ne csak egyszer ülj le tanulni, hanem minden nap vagy minden második nap foglalkozz vele kb 1 órát.


Nyelvtant ugyanígy, csak azt jobb, ha nem csak olvasgatod, hanem próbálod is megérteni, megtanulni, rendesen. Másnap vagy pár nap múlva megint átnézni, átolvasgatni... Még jobb és sokkal hasznosabb, ha írásban is gyakorlod. Például minden nap lefordítasz néhány mondatot (pl 10-et naponta). Így szavakat is tudsz közben tanulni nem csak száraz nyelvtant.


Én angolt és németet is tanulok, nekem ezek jöttek be. Persze minden ember más, lehet, hogy ezek neked nem fognak beválni, viszont az biztos, hogy ha egyszerre sokat szót tanulsz és nem ismételsz, néhány nap múlva már felét nem fogod tudni.

2013. febr. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.
2013. febr. 26. 07:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Az a leghatékonyabb, ha nem itthon, hanem az adott országban tanulod a nyelvet. Legalább 1 évet eltölteni abban az országban.
2013. febr. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Erre én is gondoltam, de sajnos koromnál fogva erre még nincs lehetőségem.
2013. febr. 26. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!