Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Meg tudnátok mondani, mit...

Meg tudnátok mondani, mit jelent ez? "I believe in karma. That means I can do bad things to people all day long and I assume they deserve it. "

Figyelt kérdés

2013. márc. 21. 20:49
 1/6 Vree ***** válasza:

Hiszek a karmában. Ez azt jelenti, hogy egész nap rossz dolgokat tehetek az emberekkel és úgy vehetem, hogy megérdemlik.


karma = a köznyelvben: az elkövetett jó/rossz tetteidért rádmért büntetés (életedben vagy a halálod után)

(nem teljesen egyezik az eredeti, az indiai vallásokból eredő fogalommal)

2013. márc. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
OKé, nagyjából én is eljutottam eddig, de a szimpla nyelvtani értélmezésen túl mit jelent ezM Most akkor bármit meg lehet tenni másokkal, mert megérdemlik, vagy mi?????
2013. márc. 21. 21:12
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Azt, hogy az illető úgy értelmezte a karma törvényét, hogy ha megkapja azt a lehetőséget, hogy rosszat tegyen valakivel, akkor az illető megérdemli. Hisz a karmának meg kellene védenie ettől, ha nem érdemelné meg. Szóval az illető régen rossz dolgokat tett, ezért most ő bánthatja.

A probléma, hogy ezzel ő is negatív karmát csinál magának és így őt is bánthatják majd később hasonló gondolkodású emberek.

2013. márc. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vree ***** válasza:

Ennél az idézetnél ez nyilván csak poénkodás, ami arra utal hogy a beszélőnek milyen kifacsart a logikája. (Mivel az emberek a velük történő rosszat kiérdemelték, ezért mentesítheti magát a bűntudat alól, hiszen ő csak azt teszi velük, amit amúgy is kiérdemeltek.)


Viccen túl persze voltak a történelemben olyan figurák akik tényleg úgy képzelték hogy mentesülnek a felelősségtől mert ők csak egy isteni akarat végrehajtói (és ezért a büntetés terhe rájuk nem vonatkozik). És persze ha elhiszed hogy "rossz dolgok csak rossz emberekkel történnek", abból többé kevésbé következik hogy mindenki bűnös. (Mellesleg a pszichológia azt hívja "az áldozat hibáztatásának": azt a tendenciát, hogy azt higgyük, hogy minket nem érhet baj, és ha valaki más bajba kerül, akko feltételezzük, hogy részben ő is felelős volt (pl. azért erőszakolták meg, mert kihívóan viselkedett stb.)

2013. márc. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket! Valahogy így értelmeztem én is, csak nem tudtam eldönteni, mikor láttam, hogy ez így most komoly, vagy csak tréfa. Mert még viccnek is rossz, hogy ezt valaki komolyan így gondolja:(
2013. márc. 22. 07:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Vitatkoznék: viccnek szerintem jó....:)
2013. márc. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!