Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a véleményed az angol...

Mi a véleményed az angol nyelvről?

Figyelt kérdés
Ha esetleg rangsorolnád,akkor hanyadik helyen állna tetszés szempontjából?

2013. máj. 2. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A hangzása nem annyira tetszik, olyan jellegtelen, semmi különös. Az általam ismert nyelvek listáján középtájon lenne, mivel számos nyelv, amelyek tetszenek, megelőznék, viszont vannak olyanok, amelyeknek a hangzása kimondottan kellemetlen a füleimnek, ezek nyilván mögé kerülnének a rangsorban.
2013. máj. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem "eléggé" tetszik, nem véletlenül vagyok anglisztikán :D Inkább nem rangsorolnám, minden nyelv máshogy tetszik, ha tetszik.
2013. máj. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#1


mert valszeg csak kezdő szinten ismered ezt a nyelvet

2013. máj. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ miszerint akarod rangsorolni.


Lingvisztikai szempontok szerint a magyar sokkal érdekesebb nyelv és vannak sokkal érdekesebbek is.


De nem véletlenül lett a tudomány világnyelve a latin helyett.

Letisztult, tömör, logikusan használható nyelv.

Elegánsan egyszerű szerkezeteket használ, ugyanakkor választékosan használható, szókincse talán a legbővebb a világon. Nem véletlen hogy innen csórja a legtöbb nyelv a modern kifejezéseket.


Tehát bizonyos szempontból az 1. a rangsorban.

2013. máj. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon logikus, egyszerű a felépítése, könnyű beszélni.
2013. máj. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát fontossági sorrendben az első (!)


Nyelv szépsége szerint (bár ez az én szubjektív véleményem...) a brit angol az egyszerűen kibírhatatlan, nekem az amerikai meg a "feketés" (pl. jamaikai) angol tetszik nagyon :)

2013. máj. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom rangsorolni. Ott van a kedvenceim között, mint pl. az ázsiai nyelvek vagy pár indoeurópai nyelv (görög, francia). A legtöbb nyelv hangzását nem bírom elviselni, pl. az összes szláv nyelvét, vagy példának okáért: spanyol, olasz, portugál, német, svéd... Nem tudom miért van ez, egyszerűen képtelen vagyok hallgatni azokat.


Az angol a magyarhoz képest nem annyira logikus, más a nyelvtan, máshogy jönnek ki a szóösszeillesztések. Sok a kifejezés, tág a szókincs, jó a hangzása és nincs olyan ember, aki ne tudna legalább egy angol szót, reklámokból vagy bárhonnan. És nem mellesleg, aki nem gyakorolja eleget, az nem fogja tudni rendesen kiejteni.


Az angol nem egy egyszerű nyelv, de mivel mindenhonnan ez folyik az emberek szemébe, így egyszerűnek titulálják.


Végezetül, ez egy nagyon szép nyelv, csak a kiejtés miatt rengeteg az akcentus. Igazából az anyanyelvi beszélőknek is van akkcentusuk, de ők beszélik az angolt, az igazi akcentussal.


Én is az amerikai akcentust szeretem. A britek és az ausztálok, mintha egy labdát tartanának a szájukban. Az ausztál angol egy kicsit nehezebben érthető, mint a brit, de jobb a hangzása. A britet tényleg nem csípem annyira.


Igazából az amerikaiak imádják a brit akcentust, viszont a britek utálják, az emberikait.


Azért furcsa nekünk a brit kiejtés, mert az angol szövegek az életünk során, amit hallunk, 90%-a amerikai kiejtés. Ennyi az egész. Egyszerűen nem vagyunk hozzászokva a britekhez.


Legvégezetül: én imádom az angolt, nekem ahogy mondtam, minden szeretett nyelvem az elsők között van, így az angol is. :)

2013. máj. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!