Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Én vagyok az egyetlen aki...

Én vagyok az egyetlen aki szerint az angol egy szánalmasan primitív és súlyos nyelvtani hiányosságokban bővelkedő nyelv?

Figyelt kérdés
Nem alaptalanul ítélkezem mivel tanulom már egy ideje ezt a förmedvényt.Gyűlölöm és úgy érzem mintha le kell butítanom magam amikor valakinek elmagyarázok valamit ezen az istenverte nyelven.Logikátlan, nem kifejező, semmi ragozás.Vélemények?
2013. jún. 27. 14:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
48%
pont ezért jó az angol nyelv hogy egyszerű a felépítése, Nézd meg a német vagy a szláv nyelveket- tele vannak fölösleges ragozásokkal
2013. jún. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Én jól beszélek szerbül, magyar az anyanyelven és a szerbben is és a magyarban is pont ezen "felesleges" ragozások miatt lehet egy nagyon jóízűt beszélgetni, játszani a szavakkal, káromkodni, színesebben kifejezni magunkat.Miért jobb egy lebutított ostoba nyelv mint egy kifejező, ragozó nyelv?
2013. jún. 27. 14:33
 3/31 anonim ***** válasza:
25%
Nem te vagy az egyetlen,szerintem is logikátlan sokszor...és elég kevés a szókincse,legalábbis a magyarnál sokkal kevesebb szó van benne,annyi érzelmet sem tudnak vele kifejezni,a hangsúlyozásról már nem is beszélve,és olyan rossz,hogy az angol a világnyelv,a magyarnak kéne annak lennie!Remélem jobban érzed magad,hogy azért vannak emberek,akik így gondolják.
2013. jún. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%

Logikáltan? Valami nem csak egyféleképpen lehet logikus. Mondjuk így: az angol bizonyos esetekben más logikát követ, mint a magyar.


Nem kifejező: ezt azok szokták mondani, akiknek nem elég nagy az adott nyelvi szókincse.


Semmi ragozás: cserébe ott a kötelezően kirakandó névmás. Most őszintén: nem tök mindegy, hogy az ige vége vagy eleje tér el, pl. futOK, futSZ, futUNK vagy I run, YOU run, WE run? Mindkettő teljesen egyértelműen fejezi ki ugyanazt -- csak másképp. Legfeljebb más fajta nyelvi játékokra ad lehetőséget.


Egyébként ők hasonlóan vélekedhetnének a magyarról is, hiszen hogy le kell "butulniuk" a magyarhoz, amikor annak annyira szegényes a kifejezésmódja, hogy még a he/she/it sincs megkülönböztetve, de még csak folyamatos szemléletmód sincs. Hogy lehet egyáltalán bármit is kifejezni magyarul? Ráadásul azt, hogy five apples, úgy mondják, öt alma, holott logikusan öt almák lennének, mert ha öt van belőle, akkor nem lehet egy alma. Szörnyű! Micsoda egy primitív, súlyos nyelvtani hiányosságokban bővelkedő nyelv ez a magyar!


Látod? Semmi értelme ítélkezni, mert az könnyen visszájára fordulhat.

2013. jún. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
76%

Ja, te vagy az egyetlen. Szerintem pedig egy csodálatos nyelv, gyönyőrűen hangzik, mint a zene, érdekes, logikus, szórakoztató, hasznos, érthető, kifejező és mindent szeretek benne, imádom a nyelvet, az angolokat, a kultúrájukat és mindent.

Te vagy a primitív és éretlen aki nem tudod elviselni, hogy a földön olyan dolgok is vannak amik nem tetszenek neked. De ettől még ezek a dolgok nem lesznek rosszabbak vagy kevesebb értékűek. Neked sem jogod nincs így beszélni róluk, sem eldönteni, hogy megfelelőek-e.

Én is ismerek olyan nyelvet ami nem tetszik, sőt rondának tartom és mondhatni "utálom", de ezt megtartom magamnak, és nem foglalkozok vele.

2013. jún. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy meg nem abból kell kiindulni, hogy milyen angolt beszélnek a genszterek az utcán. A magyar is ugyananynira le van butítva bizonyos rétegekben manapság. Egy komoly, szépirodalmi alkotást nézz meg. Kicsit nagyon más. Bár mondjuk valószínűleg azt meg sem értenéd, azért ilyen nagy a szád. És milyen érdekes, őket szídod, de azt meg elfelejted mennyivel hozzájárultak a világhoz. Míg a magyarok mit csináltak? Sírdogáltak, hogy milyen rossz nekik és folyton a rossz döntéseket hozták meg depresszióztak. Erről ennyit. A magyaroknak azért verik a mellüket a nyelvünk miatt, mert nincs más. Az angoloknak nincs szüksége arra, hogy ebbe kapaszkodjanak mert mást is elértek.
2013. jún. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Hát az angoloknak aztán van mire büszkéknek lenniük.Elnyomtak más népeket, agresszív módszerekkel erőltették más népekre a primitív nyelvüket, kiirtották az indiánokat, tönkretették a környezetet, létrehozták az USA nevű monstrumot, gyarmatosítottak, raboltak.Gratulálok te idióta ha ezt csodálni kéne.
2013. jún. 27. 15:02
 8/31 A kérdező kommentje:

Négyes


Ragadj ki találomra egy angol mondatot és azt elemezd, fordítsd le szószerint magyarra.Szánalmasan primitív és hiányos mondatot fogsz kapni.Valóban messze vagyok még a perfekt angoltól de folyékonyan már beszélem és bármiről eltudok beszélgetni éppen ezért merem állítani azt amit állítottam.Egyébként szomorú, hogy ennyire leszóljátok a saját anyanyelveteket és ezeket a tömeggyilkos senkiháziakat csodáljátok a béna nyelvükkel együtt.

2013. jún. 27. 15:05
 9/31 anonim ***** válasza:
93%

Kedves kérdező!


Te szidod az angolok/amerikaiak agresszivitását, akinek minden mondatából fröcsög a gyűlölet?

2013. jún. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Az igazat írtam le.
2013. jún. 27. 15:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!