Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Én vagyok az egyetlen aki...

Én vagyok az egyetlen aki szerint az angol egy szánalmasan primitív és súlyos nyelvtani hiányosságokban bővelkedő nyelv?

Figyelt kérdés
Nem alaptalanul ítélkezem mivel tanulom már egy ideje ezt a förmedvényt.Gyűlölöm és úgy érzem mintha le kell butítanom magam amikor valakinek elmagyarázok valamit ezen az istenverte nyelven.Logikátlan, nem kifejező, semmi ragozás.Vélemények?
2013. jún. 27. 14:23
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
96%
Hát te tiszta hülye vagy, már megbocsáss, csak fröcsögsz olyanról, amire halvány fogalmad sincs. Az, hogy neked nem tetszik az angol nyelv, az a te bajod. Egy hozzászóló már leírta, azért kell "lebuttanod" a mondandódat, mert nem tudsz angolul. Ha tudnál, akkor észrevetted volna, hogy bizony ugyanúgy ki lehet vele fejezni, amit kell, sőt, olyan szerkezetek vannak, amiket magyarban az álmodban sem tudnál kifejezni úgy--és fordítva, a magyarban is van olyan, amire az angolban nincs szó pl., de ettől nem lesz egyik nyelv sem jobb a másiknál. Nem az angol nyelv a primitív itt, hanem te.
2013. jún. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
96%
Na, te se állj be nyelvésznek. Alaptézis, hogy nincsenek primitív és szofisztikált nyelvek. Attól, mert neked jobban tetszenek az agglutináló nyelvek mint az izoláló v. flektáló típusúak ezek még nem primitívebbek. Egyébként közhelyesn szokták mondani, hogy egy nyelvnek vagy grammatikája van vagy fonológiája, próbáld magad beleásni az angol fonológiába, hidd el van olyan komplikált mint az orosz ragozás.
2013. jún. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
95%
már nem rosszból de ha szerinted az angol primitív nyelv akkor az amhara nyelv mi? ultraprimitív?
2013. jún. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
93%

"Egyébként közhelyesn szokták mondani, hogy egy nyelvnek vagy grammatikája van vagy fonológiája, próbáld magad beleásni az angol fonológiába, hidd el van olyan komplikált mint az orosz ragozás."



Amúgy ja.

2013. jún. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Az angol nyelv szépségei nem a ragozásban hanem pont a frappáns logikában vannak. Ámbátor a nyelvészek között vannak sokan akkik éppen híjján vannak ennek a logikának.
2013. jún. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
94%

Beszédes: wordy, diffuse, long-winded, prolix, verbose, garrulous, loquacious.

Meglepő: astonishing, electrifying, fortuitous, from left field, startling, stunning.

Megvetés, gyűlölet: abhorrence, abomination, anathema, animosity, animus, antagonism, antipathy, aversion, black beast, bother, bugbear, bête noire, detestation, disgust, enmity, execration, frost, grievance, gripe, hatred, horror, hostility, ill will, irritant, loathing, malevolence, malignity, mislike, nuisance, objection, odium, pain, rancor, rankling, repugnance, repulsion, resentment, revenge, revulsion, scorn, spite, trouble, venom.


És persze az összes ilyen rokonértelmű szónak kicsit más az árnyalata, meg hangulata, amit sok esetben csak egy anyanyelvi beszélő érez. Szóval, bármennyire is gyönyörű és kifejező és rugalmas nyelv a magyar (mert az), azért az angolt se kell lesajnálni, szerintem.


Azért a kedvenc idézetemmel zárnék: “English doesn’t borrow from other languages. English follows other languages down dark alleys, knocks them over and goes through their pockets for loose grammar.” Persze ezért is van ennyi szavuk ugyanarra a dologra.

2013. jún. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem rosszak a nyelvtankönyveid. Ajánlom az Élő angol nyelvtant, és nem fogod többé unalmasnak látni a nyelvet, habár megszeretni biztos nem fogod. Arra a külföldiek jók.
2013. jún. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
2017. máj. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Ha anyanyelvi szinten beszélnéd, akkor mindent el tudnál rajta mondani. A legtöbb tudományos szöveg sajnos angolul van, és több, mint egy millió szavas a szókincse.

Egy minimális ragozás van benne (de minek, a kínai még ennyire sem ragoz, mégsem primitív).

A viszonyító elem a mondatrészek helye a mondatban, nem is kellene még ennyit sem ragozni.

Gyűlölni bármelyik nyelvet lehet, hódítsd meg, foglald el, győzd le, és akkor téged fog szolgálni!

2017. máj. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

4 év után, közel anyanyelvi szintet elérve, elszégyellem magam amikor visszaolvasom ezt az idióta kérdést amit akkor a szánalmas tudásom birtokában feltettem.Nevetek az akkori szűklátókörűségemen.


Az angol igenis nehéz nyelv, óriási szókinccsel és ebből adódóan néha árnyaltabban lehet fogalmazni mint magyarul.Következtetés:Sokan beszélnek angolul de nagyon kevesen tudnak JÓL beszélni angolul.

2017. máj. 18. 18:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!