Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Én vagyok az egyetlen aki...

Én vagyok az egyetlen aki szerint az angol egy szánalmasan primitív és súlyos nyelvtani hiányosságokban bővelkedő nyelv?

Figyelt kérdés
Nem alaptalanul ítélkezem mivel tanulom már egy ideje ezt a förmedvényt.Gyűlölöm és úgy érzem mintha le kell butítanom magam amikor valakinek elmagyarázok valamit ezen az istenverte nyelven.Logikátlan, nem kifejező, semmi ragozás.Vélemények?
2013. jún. 27. 14:23
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
96%

Olyan ország nincs a földön aki ne lenne bűnös valamiben.

És tanulj meg olvansi, mert itt senki nem bántotta a nyelvünket. Ez viszont nem jelenti azt, hogy minden mást utálni kell. Ez is egy ilyen magyar mentalitás, hogy minden mást kizárunk. Lehet egyszerre több dolgot is szeretni. Különben meg csak azért mert magyar valaki még nem kötelező imádnia a nyelvet. Nem mindenkinek ez áll az élete középpontjában.

Ha pedig lenne valami fogalmad a fordításról, akkor tudnád, hogy ha szó szerint fordítunk le valamit, akkor minden nyelvben primitív lesz!

2013. jún. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
97%
Nézz már magadba inkább! Itt fröcsögsz gyűlölettől telve, mint egy sértődött kisgyerek, h*lyét csinálsz magadból. Csak mert nem tetszik egy nyelv. Az csak egy nyelv! Nem egy személy, "nem tehet róla", hogy milyen. Most szerinted ez normális? Komolyan nincs jobb dolgod, ez életed legnagyobb problémája?
2013. jún. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Érdekes módon ha szerbül fordítok le valamit szó szerint akkor nincsenek ilyen problémák ugyanis a szerb is egy kifejező, ragozó, kellemes eszmecserére alkalmas nyelv.Tehát szó szerinti fordításban sincsenek nyelvtani hiányosságok, természetesen kissé furcsán hangzik de teljesen rendben van.Imádom még az olaszt amit lassan el is kezdtem tanulni és éltem már külföldön is huzamosabb ideig(Nyugat-Európában).Rengeteg nációval kerültem már kapcsolatba és soknak csodáltam a nyelvét.Úgy tűnik, hogy Magyarországon nagyon dívik ez az angolmán majmolás mert ott ahol éltem számos ember vélekedik így ahogy én.Megvetik az angol bár a népesség 90%-a jól beszéli.Nos, annak a nyelvnek(holland) a bonyolultsága is lehetővé teszi a kifejező kommunikációt.
2013. jún. 27. 15:24
 14/31 A kérdező kommentje:
Még mindig értelmesebb ilyen témákon elmélkedni mint megkérdezni, hogy anál szextől lehetek-e terhes.Egy kérdést tettem fel barom, kíváncsi voltam az emberek véleményére és nem érzem úgy, hogy gyűlölködnék.
2013. jún. 27. 15:26
 15/31 anonim ***** válasza:
98%

"és nem érzem úgy, hogy gyűlölködnék."


Idézlek:


"Gratulálok te idióta ha ezt csodálni kéne."


"ezeket a tömeggyilkos senkiháziakat csodáljátok a béna nyelvükkel együtt."

2013. jún. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
98%

Nem te vagy az egyetlen, sokan vannak ugyanis, akik nem értenek a nyelvészethez és a nyelvekhez, és olyanokat írnak, hogy egy nyelv "logikátlan", "buta", "nem elég kifejező", "kicsi a szókincse", "hatalmas a szókincse".



Semmilyen élő nyelv nem primitív és nincsenek "nyelvtani hiányosságai". A nyelvészet ilyen fogalmakat nem ismer. Az, hogy neked az "primitív", hogy egy nyelvben nincs főnévragozás, és emiatt szerinted az angol (és a mandarin, és az újlatin nyelvek többsége, mert azokban se nagyon van) primitív, az a te egyéni hülyeséged. Valószínűleg azért beszélsz csak az angolról, mert nem foglalkoztál tanulmányozási szinten nyelvekkel, és nem tudod, hogy működik egy izoláló nyelv, amilyen a mandarin (kínai), ahol egymás mellé rakosgatnak egyszótagú szavakat, és a szórend és a szavak szerepe adja meg a jelentést.

És ez sem "primitív" nyelv. Ugyanis a kínaiak megértik egymást. Valószínűleg ha megpróbálnád elmagyarázni nekik, mi a magyarban található alanyi és tárgyas ragozás, nevetségesen túlbonyolítottnak éreznék, és azt mondanák, hogy az ő nyelvük összehasonlíthatatlanul felsőrendűbb, amiért a hangsúlyozás finomságával különbözteti meg a szavak jelentését.



"Gyűlölöm és úgy érzem mintha le kell butítanom magam amikor valakinek elmagyarázok valamit ezen az istenverte nyelven."


Ez valószínűleg azért van barátom, mert nem tudsz angolul. Én most olvasok újra egy Star Wars-os könyvet, a Darth Plagueis Novelt, és olyan szép szerkezetek vannak benne, hogy elalélok a gyönyörűségtől. Ha tolmácsokkal beszélgetsz, meg fogod érteni, mire gondolok. Az ilyeneket egyszerűen élvezet olvasni, olyan, mint amikor valami szép zenét hallgatsz.



"Logikátlan, nem kifejező, semmi ragozás."



Logikátlan? Mondj valamit, ami logikátlan benne. Egyébként teljesen mindegy, mert mi az tulajdonképpen, hogy egy nyelv "logikus"? A saját szabályait betartja minden nyelv, tehát logikus.


Nem kifejező? Talán kicsi a szókincsed. Tudnék neked ide fél oldalnyit írni árnyalt és kifejező szavakból.


Nincs ragozás? Hát, ez igaz, de talán azért, mert az angol nem ragozó nyelv, hanem alapjában véve hajlító, de elkülönítő hatásokat is mutat. Ragozó: pl. magyar, finn, török, mongol stb. Flektáló: német, angol, stb. Általános iskola 6. osztály?



Úgyhogy ne szidd az angolt, hanem tanuld inkább meg. Az, hogy te úgy érzed, hogy le kell butítanod magad, mert máskülönben nem tudsz magyarázni, az azért van, mert rém kevés szót tudsz és nem tudod magad kifejezni. Ez nem a nyelv hibája.

2013. jún. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
97%
Az országok történelmén meg tök felesleges reklamálni. Az emberek mindenhol emberek, mindenhol hódítani akarnak, és mindenhol az erő szava dönt. És ennek mellesleg semmi köze a nyelvükhöz.
2013. jún. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
96%

Te nem elmélkedsz, hanem őrjöngsz. Aki elmélkedik az nem vörös ködben él a gyűlöletében, hanem társalog, és figyelembe veszi más véleményét és elfogadja az érveit. Vannak más nyelvek amik valóban fejletlenek, azokat miért nem szídod? Ez csak ilyen lázadás, hogy utáljunk valamit mert túl sok van belőle. Egy nyelv fejlettségét az is mutatja, hogy mennyi mindenről lehet beszélni benne. Miért van az például, hogy a szakszavak egyrésze másik nyelvből (pl angolból) lett átvéve? Érdekes az angolnak erre nincs szüksége.

Ha meg már olyna idős vagy, hogy más országokban is éltél, akkor én a helyedben elkezdenék aggódni azon, hogy úgy utálkozol mint egy ovis.

2013. jún. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
97%
Azt azért szögezzük le, hogy nem azért irtották ki az indiánokat meg hozták létre az USA-t, gyarmatosítottak, raboltak, mert angolul beszéltek. Ha magyarul beszéltek volna is valószínűleg ugyanezt megtették volna. De amikor ezeket tették, ugyanúgy azt érezték, hogy nekik van igazuk, mint ahogy most te is azt érzed. És persze őket is épp olyan nehéz meggyőzni bármiről, mint téged.
2013. jún. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
97%

"Ragadj ki találomra egy angol mondatot és azt elemezd, fordítsd le szószerint magyarra.Szánalmasan primitív és hiányos mondatot fogsz kapni."


Hát az lehet, de csak azért, mert ez egy baromság, ugyanis nem szó szerint kell fordítani egy mondatot egy adott nyelvről egy másikra, hanem a mondat jelentése szerint.

Ha te itt tartasz, akkor nem csoda, hogy ilyen hülyeségeket állítasz. Ha a "You're driving me crazy"-mondatot "lefordítom" úgy, hogy "te vezetsz engem őrült", akkor az tényleg egy értelmetlen mondat. De ez nem fordítás, mert lefordítva úgy hangzik, hogy "megőrjítesz". Az, hogy az angolok ezt más szavakkal és más eszközökkel fejezik ki, más téma, de ehhez jó, ha hozzászokik az, aki idegen nyelvet tanul.



"Valóban messze vagyok még a perfekt angoltól de folyékonyan már beszélem és bármiről eltudok beszélgetni"



Amikor ezt olvastam, az jutott eszembe, hogy "Egy nagy lóf**t", már bocsánat :D Folyékonyan már beszélsz, hogy oda ne rohanjak. Jó vicc:D Ha ez igaz lenne, már régen túllennél ezen az óvodás szemléletmódon, ami a kérdésedből megnyilvánul, és nem problémáznál azon, hogy az angol nyelv másmilyen, mint a magyar.

A kezdő nyelvtanulók állandóan tévesen ítélik meg magukat. Ez az a jelenség, hogy minden általános iskolás kiírja a beszélt nyelvek közé a tanult nyelvét. Valójában még egy felsőfokú nyelvvizsgával is csak középszinten beszélik a nyelvet, és a használható nyelvtudás csak ott kezdődik. Te ezzel a buta hozzáállásoddal kb. 15 éves lehetsz.


De szívesen letesztellek, ha azt állítod, hogy bármilyen témáról el tudsz beszélgetni. Vegyél fel skype-on, és kezdjünk el beszélgetni a gerincesek és ízeltlábúak közötti alapvető anatómiai különbségekről! De felőlem beszélgethetünk az egysejtűek felépítéséről vagy az amerikai függetlenedést kiváltó körülményekről is:D

2013. jún. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!