Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tényleg ilyen nehéz különbsége...

Tényleg ilyen nehéz különbséget tenni aközött, hogy valamiben vagy valamibe?

Figyelt kérdés

Mostanában állandóan azt hallom-látom, hogy az emberek hibásan használják a -ba, -be, -ban, -ben ragokat. Az, hogy nem tudnak helyesen írni, kezdem - sajnos - megszokni, de ez egyszerűen az agyamra megy.

Példa: Novemberbe leszek 14 éves.

Általában a -ban, -ben helyett használnak -ba, -be ragot.

Tényleg ennyire rosszul tanulják meg az emberek a nyelvet? Ez hogy terjedt el? Bocsánat, de most már nagyon zavar, lehet, nem vagyok normális. :D


2013. júl. 10. 01:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Engem is zavar, nagyon bántja a fülemet. Miért nem lehet rendesen használni?
2013. júl. 10. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
így hamar el lehet dönteni hogy ki az idióta :D
2013. júl. 10. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem nehéz különbséget tenni, és engem is zavar.
2013. júl. 10. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos, ma az iskolában nem helyeznek erre súlyt. Azonfelül a net és az SMS is rossz hatással van a gyerekekre.
2013. júl. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nincs igény a helyesírásra, nincs tisztességes nyelvtanoktatás, és olvasni sem divat. Sosem fogom megérteni, hogy' nem lehet érezni a különbséget aközött, hogy valamiBE teszünk valamit, vagy valamiBEN van valami. Időnként kedvem támad ráüvölteni azokra, akik hibásan ragoznak, még akkor is, ha vadidegenek :)
2013. júl. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem is kedves utolsó. :D Én 18 éves vagyok, mégis megtanultam rendesen helyesen írni. Nem tökéletesen, néha én is bizonytalankodom, na de azért vannak dolgok... Nekem valahogy belső igényem is volt rá. Van egy barátnőm, akire már nincs pofám többször rászólni, hogy a muszájt és a fojtogatot is ly-nal írja!!!! Juuj!!! De már annyiszor szóltam érte.... :/
2013. júl. 10. 19:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt hittem csak engem idegesít! :) Egyáltalán nem nehéz, csak se a szülők se a tanítók, tanárok nem javítják ki a helytelen beszédet, helyesírást így aztán teljesen megszokottá válik ez az új trend.


Én tanító néni leszek (alsóban) és megfogadtam, hogy az első pillanattól kezdve megtanítom a gyerkőcöket beszélni is, mert sokszor diplomás emberek is csak hebegnek-habognak ha oda kerül a sor..


21/L

2013. júl. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekünk alsós tanárnéni annak idején a "suk-sükölést" verte ki belőlünk csak, helyette meg lett más gond. Annyiszor hallom mostanság, hogy megőrülök tőle. :D
2013. aug. 2. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!