Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Idegesít, ha valaki h-nak...

Idegesít, ha valaki h-nak rövidíti azt h hogy. Titeket?

Figyelt kérdés

Igazából ez a bejegyzés hozott ki a sodromból:

[link]


2013. dec. 10. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Kevéssé.
2013. dec. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem úgy általában idegesít az, ami itt helyesírás címén megy...


Megjegyzem, a kérdésedben te is "h"-nak rövidítetted...

2013. dec. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
Van jobb dolgom mint ilyeneken idegeskedni. Mindenki úgy ír ahogy akar, az írása saját magát minősíti, nem engem.
2013. dec. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Engem valahogy a káromkodós csillagocska nem zavar, viszont ahogy olvasom a szöveget, valamiért magamban hö-nek mondom ki h-t, nem hogynak.


A kérdésben a rövidítést figyelemfelhívásnak szántam.

2013. dec. 10. 22:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyetemista koromban nagyon gyorsan kellett jegyzetelni, és mintegy magától alakult ki nálam ez a rövidítés, sok mással együtt. Így aztán ha ilyet látok, teljesen természetesnek veszem, szerintem nem is tűnik fel. Persze hivatalos szövegbe nem illik.
2013. dec. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem lenne benne ráció, hogy írásban rövidítsük, mert egy olyan töltelék szóról van szó, aminek csak nyelvtani szerepe van viszont nagyon sűrűn előfordul magyar szövegben.


Nekem talán még tetszene is, de amúgy eleinte kicsit zavart, most már nem veszem fel.

2013. dec. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy fórumon vagy chaten nem akadok ki tőle, de azért zavar. Szerencsére nyomtatásban és szakszövegekben, hivatalos dolgokban még nem terjedt el, remélhetőleg nem is fog. Sokan a "vagy" szócskát is csak "v"-nek írják, erre szoktam azt mondani, hogy épp az hiányzik a használóinak, mint ami a szóból is: az agy.
2013. dec. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!