Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Brit vagy amerikai angol?

Brit vagy amerikai angol?

Figyelt kérdés
5 év múlva szeretnék ki vándorolni Amerikába. Kérdésem az lenne, hogy brit, vagy amerikai angolt érdemes tanulni. Tudom hogy szinte nincs különbség a kettő között, de ti melyiket ajánljátok? Közel 10 éve tanulom a brit angolt. Előre is köszönöm a válaszokat!:)) csak értelmes ezzel kapcsolatos válaszokat szeretnék!

2014. jan. 5. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

Amerikába nem lehet csak úgy kivándorolni.


Ha valamiért erre mégis van lehetőséged, akkor nyilván az amerikai angolt tanuld. Szerintem amúgy szebb és könnyebb is, bár ez szubjektív vélemény. Ki kinn nyilvánvalóan az a fontosabb.

2014. jan. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Munkáltató hívna ki:)
2014. jan. 5. 12:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ha jó vagy angolból, és tényleg 10 éve tanulod, akkor semmi bajod nem lesz akkor sem, ha nem tanultad az amerikait, mert ennyi már kint is rád ragadhat, de ha van választásod, és biztosan tudod, hogy oda mész, akkor válaszd azt.

2014. jan. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%

CSAK A BRIT!


GOD SAVE OUR GRACIOUS QUEEN,

GOD SAVE OUR NOBLE QUEEN,

GOD SAVE THE QUEEN!

2014. jan. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Meg fogják érteni a brit angolt, nyugi. Legfeljebb pár szót kell megtanulni, ami az amerikaiban más, de azt is csak azért, hogy te megértsd a dolgokat. Ha egy kicsit bizonytalannak érzed magad, nézz amerikai filmeket, youtube-videókat, onnan azért pár szófordulat és kiejtésbeli sajátosság is rád fog ragadni.
2014. jan. 6. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket!! :))
2014. jan. 7. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!