Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Honnan jön a cigány megnevezés?

Honnan jön a cigány megnevezés?

Figyelt kérdés

Miért nevezzük a romákat cigánynak?

Ők (elvileg) romának nevezik magukat, ami az ő nyelvükön embert jelent.

A cigány szó honnan jött?


Ha kérhetném, a mocskolódást és szidalmazást mellőzzétek. Aki mégis ócsárol itt, azt szó nélkül lepontozom.


2009. dec. 26. 12:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

háát én nem tudom, de a romák és a cigányok ugy tudom nem ugyonazok mert a romák azok fehérbörűek is nem?

a cigányok pedig valami indiai országbol jöttek(most lehet hülyeséget mondatam akkor bocsi)

2009. dec. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%
romáknak nevezik magukat a magyar nyelvben meg cigányok mint cigány tábor cigány zenekar stb...
2009. dec. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ez szerintem olyasmi, mint hogy mi magyarul magyaroknak nevezzük magunkat, az angolok meg minket Hungariannek.
2009. dec. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

az biztos hogy a cigány szó nagy múltra tekint vissza!Az ősi magyarok hívták így őket.Ha megnézed a legrégebbi népdalainkban is cigánynak nevezzük őket.Talán az utolsó hozzászólónak van igaza.mi magyarok cigánynak hívjuk őket,ezenkívül ők maguk is cigánynak hívják egymást(persze magyar előtt ritkán).Az hogy számukra sértő kifejezés a cigány szó azért van,hogy legyen egy ürügy,hogy belénkkössenek.

vagy tévedek?

2009. dec. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ezen is gondolkoztam már, hogy miért van, de hivatalosan magyarul is roma a nevük.

A cigány alapvetően sértő jelző. Olyan, mint a homoszexuálisok esetében a b u z i

2009. dec. 26. 12:59
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Görögül athiganos - kitaszított, törvényen kívüli.


Érdekes a sértő vagy nem kérdés, sok romának eszébe sem jut romának nevezni magukat, egyszerűen cigánynak mondják magukat. Persze kicsit más ha magáról beszél az ember vagy másról.

2009. dec. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

"Görögül athiganos - kitaszított, törvényen kívüli."


És ez hogy jön ide?

Ez a szó se a cigányra, se a romára nem hasonlít.

2009. dec. 26. 13:08
 8/16 anonim ***** válasza:
50%
nem, a cigány az az ő megnevezésük és érdekes módon ők is így hívják magukat évszázadok óta... a cigány szó csak azóta sértő, mióta a kormány kitalálta...vagy 4-5 éve, és azóta lovagolnak ezen ők is...ők valamiért azt hiszik, hogy mi a cigányt, mint szót gondoljuk negatív tartalmú dolognak, és a borsónyi agyukkal nem jönnek rá, hogy nevezhetik magukat akár koponyáni monyóknak is, akkor is ugyanaz az élősködő tolvaj nép maradnak, amíg nem változtatnak ezen
2009. dec. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

12:59-es vagyok! off:

Értem!Hát igen számomra azért nem sértő a cigány szó mert én a melegeket is b u z i -nak írom!szerintem a b*zi az b*zi a cigány pedig cigány!Egyébként van cigány ismerősöm akit egyártalán nem zavar ha lecigányozom!ő is így hívja magát.ellenben egy meleget biztos hogy zavarna a b*zi kifejezés!Tehát mégse hasonló a két dolog szerintem...

2009. dec. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
ami pedig a romát illetti, a cigányok kezdték el magukat így hívni, rom-azaz ember szóból ered.
2009. dec. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!