Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért olyan népszerű az olasz...

Miért olyan népszerű az olasz nyelv hazánkban?

Figyelt kérdés
2010. jan. 16. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
nem olyan nehéz, mint pl a német, viszonylag közel vannak hozzánk, szerintem kifejezetten szép.
2010. jan. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
bizony:)
2010. jan. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nemcsak nálunk, hanem máshol is népszerű...


Szép nyelv.

2010. jan. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
szép de a spanyol vagy a holland szebb...személyes vélemény:D
2010. jan. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Én például azért tanulom, mert a párom nevelőapja olasz. Tud magyarul is, de sokszor beszélnek egymás között olaszul. Meg amúgy is nagyon szép, ugyanúgy, mint a latin, amit régen tanultam úgy egy évig. Csak ez könnyebb.
2010. jan. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

mert szép dallamos, mert közel van Olaszország. Én nagyon szeretnék megtanulni olaszul.

Szerintem még talán azért is szeretik, mert nem mindenki azt tanulja, így ha azt mondod, tudsz olaszul, vagy tanulod, akkor arra máris odafigyelnek.

Nekem sajnos angolt kellett tanulnom és németet, de nem szerettem egyiket sem, bár angolul tanulok most, mert kell a nyelvvizsga, utána mindenképp belekezdek az olaszba, mert a latin nyelvek közelebb állnak hozzám (latint is tanultam 4 évig, abból van nyelvvizsgám is)

2010. jan. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Hát szerintem is szép nyelv az olasz.

De az ilyenek többsége csak 'divatból' tanulja az olaszt.


Én franciául tanulok, most kezdem csak igazán megszeretni! :)

2010. jan. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Ezt igazából én se értettem, mondjuk én hasznosság alapján tanulok nyelveket, és talán ezért, mivel olaszul csak kevés helyen beszélnek. Akkor már inkább a spanyolt tanulnám, mert az kaput nyit egy fél világ felé:D

16:27: A holland szép? Hm...érdekes vélemény:D

2010. jan. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%
Azért, mert a lányok körében státusszimbólum, hogy kinek volt már "olaszpasi"-ja, illetve sokan álmodoznak olasz férjről. Lányok tízezrei mennek évente Olaszországba dolgozni vagy nyaralni, hogy felszedjenek egy olasz férfit. Nekik szükségük van az olasz nyelvtudásra.
2010. jan. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!