Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha Fehéroroszországba megyek,...

Ha Fehéroroszországba megyek, gond az, ha csak fehéroroszul tudok?

Figyelt kérdés

A lakosság 9/10-e anyanyelvi szinten beszéli az oroszt, és az emberek többsége ezt is használja mindennap.

Viszont én fehéroroszt tanulok itthon, és jobban tetszik, mint az orosz. De ha pl kimegyek Minszkbe, akkor ha engem meg is értenek, én nem fogom az oroszt érteni a fehérorosszal? (kb B2-es szint)


Vagy kinéznek maguk közül?



2015. jan. 20. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag többé-kevésbé lehet a fehérorosszal érteni az oroszt. Orosz weboldalak, youtube-videók alapján becsülheted.
2015. jan. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha Fehéroroszországba mész, miért lenne gond, hogy csak fehéroroszul tudsz? Ezt most nem értem. Oké, hogy tudnak oroszul, de nem a bjelarusz az anyanyelvük? Ez olyan, mintha német-Svájcba kimenve azt kérdeznéd, hogy gond-e, hogy csak sviccerdüccsül tudsz, nem hohcdeutschul. Miért lenne gond, ha egyszer az az anyanyelv?
2015. jan. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

De, de félek hogy oroszul válaszolnak csak és nem értem.

Hiába az az anyanyelvük, városokban csak oroszt használnak.

2015. jan. 21. 15:51
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem minek tanulsz fehéroroszul ha már Fehéroroszországban sem beszélik... nem hiszem, hogy akkor szépség vagy nehézségbeli különbség lenne a fehérorosz és az orosz között.
2015. jan. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!