Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek miért van az,...

Szerintetek miért van az, hogy sok ember nem tud / nem akar helyesen írni?

Figyelt kérdés

Engem nagyon zavar, ha meglátok ilyesmiket:

számítáateknika

meg enni

ijen

kiráj

igy



2015. febr. 4. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lustaság az élet megrontója.

Minek tanuljon, ha amúgy is a hülyéké a világ? "Celebek", ugye.

Csak egy a gond: ezt okos emberek találták ki és valósították meg. Ugyanis addig, amíg te hülye vagy, ők pedig okosok, addig ők irányítanak téged... úgy és akkor fejnek meg, vagy küldenek meghalni az ő érdekükben, amikor csak tetszik nekik.


Szóval, ha szeretnéd magad irányítani az életed, az első lépcső az, hogy normálisan tanulsz.

2015. febr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem leginkább azért, mert a magyar nyelvre egy eldobható eszközként tekintenek, nem pedig értékként. Úgy vannak vele, hogy a magyar nyelv az csak úgy van, mint a levegő. Használjuk amire épp kell, de nem kell vigyázni rá, mert anélkül is megvan. Nem veszik észre, hogy a magyar nyelv olyan érték, ami elsődlegesen határoz meg minket, a magyarságunkat.
2015. febr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy részük azt képzeli (Bocsánat, kéBzeli!!!) hogy helytelenül írni trendi meg király. Ezzel próbálnak úgymond kitűnni, na meg fogásokat keresni azokon akik kijavítják őket, hogy "nyelvtannácik". Hja kérem, mostmár ki kell nézni azt és utálni kell aki helyesen ír.

Főleg a pláza3,14csák azok akik nagyon egyedinek hiszik magukat a szándékosan rossz helyesírásukkal, mert az milyen menő...


A másik része meg csak szimplán ilyen ostoba, iskolázatlan hülyegyerek. Elképesztő hogy néha mennyire nem tudnak írni, és még meg is vannak győződve róla hogy ők tudják jól és én tudom rosszul: zsáGba, jéKcsap, joKhurt, maLYom, muszáLY, kéBzel, heTYtető, olCSa, foKd, meKtalállak, szupcsyhhhh, láwcsyhhhhh és így tovább...

És az a szégyen hogy ilyenek diplomát kapnak. Ez nem vicc. Magyarország, én így szeretlek.

2015. febr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, érthető. Hát téen yleg ez a valazsszal enmenoz ni akaro k. Természetesen én is "nagyon menőnek" gondolom ezeket. Szerintem hatalmas nagy szégyen. Ugyanúgy, mint a formázási hibák a wordpress
2015. febr. 5. 16:40
 5/7 A kérdező kommentje:

(Bocs, véletlenül elküldtem)

alapú weboldalakon.

2015. febr. 5. 16:40
 6/7 anonim ***** válasza:

3: "Magyarország, én így szeretlek."


Ne hidd, hogy ez csak magyar jelenség. Külföldön élek, benne vagyok pár helyi csoportban, néhány embernek botrányos a helyesírása. Az a vicc, hogy mondták, hogy nekem is jobb, a bevándorlónak aki felnőtt fejjel tanulta a nyelvet.

2015. febr. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tudom, az angoloknál is "menő" dolog helytelenül írni, meg parasztosan, például "Alright guyz lis'n up, this iz awsum, we're headin' into enemy territoriez, y'betta watch y'self..."

Itthon nem menő parasztul beszélni szerintem,csak helytelenül írni.

2015. febr. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!