Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy átlag ember hány nyelvet...

Egy átlag ember hány nyelvet tud megtanulni?

Figyelt kérdés

2015. márc. 1. 16:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Az átlagember jó ha kettőt tud az anyanyelvén kívül.

Hogy egy szorgalmas ember mennyit tud megtanulni, az már emberfüggő. Lomb Kató például 16 nyelven tudott.


[link]


"összesen tizenhat nyelvvel keresett pénzt (angol, bolgár, dán, francia, héber, japán, kínai, latin, lengyel, német, olasz, orosz, román, spanyol, szlovák, ukrán)"

2015. márc. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Engem is az érdekelne, mi az,'hogy átlagember. Egy egyetemi oktatóm pl. anyanyelvén kívül öt nyelvet használt anyanyelvi szinten nap, mint nap. Az adott országokban élt is huzamosabb ideig.Én csak annyit tudtam volna rámondani, hogy vmi furcsa határontúli dialektussal beszél, pedig akcentus volt.

Ezen kívül értett további három nyelven, de azokat nem használta.

Megtanulni sok nyelvet lehet, csak nem mindegy milyen szinten.

2015. márc. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nem találtam statisztikát arra vonatkozóan, hogy átlagosan ki hány nyelvvizsgával rendelkezik például. De az "átlag" embert tényleg nehéz meghatározni. Nézzük mondjuk Magyarországot. A középiskolákban tanítanak általában 1 idegen nyelvet, amit mondjuk a diákok fele tud ténylegesen megtanulni, tehát beszéd szinten. Közülük talán 2-3 olyan ember kerül ki, aki ezen kívül még egy nyelvet megtanul. Tehát van egy nagyon szűk réteg, akik az anyanyelvükön kívül 2 vagy több nyelven tudnak beszélni. Van a többség, aki a tanult idegen nyelven úgy ahogy elmagyarázza, amit akar. Illetve van a népességnek kb. 35-40 százaléka, akinek a magyar beszéddel, kiejtéssel, helyesírással is már problémái vannak. Őket ezért most ne is soroljuk az átlaghoz.

Egyébként nagy a különbség a tudás és az akarás között. Egy "átlag" ember 2-3 nyelvet is simán meg tudna tanulni, de még azt az egyet sem akarja, ami kötelező az iskolában. Van, aki meg akarná, csak sajnos nem megy neki. Illetve az sem mindegy, hogy valaki éppen csak megért egy nyelvet, vagy társalgási szinten beszéli. Ha valaki szépen beszél magyarul, angolul és németül is, az már átlagon felülinek számít nálunk.

2015. márc. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Engem nem az érdekel, hogy ki az átlagember, hanem inkább az, hogy mit jelent az, hogy "megtanulni". Ugyanis ez kb. emberenként mást és mást jelent és elég furcsa, hogy efelett elsiklanak az emberek. Van, aki csak makog és azt hiszi, ez már tudás, de nincs annyi intelligenciája és önkritikája, hogy belássa, hogy ez semmire nem elég. Van, aki egy kb. középfokú szintre mondja azt, hogy ő már "tudja" a nyelvet. Én pedig azt tartom, hogy kb. a felsőfokú nyelvvizsga szintje felett kezdhetjük el egyáltalán azt mondani, hogy "tudjuk" a nyelvet. Nem viccelek. Példa: az angol kiejtés szinte elő se kerül a felsőfokú nyelvvizsga előtt, pedig azzal kéne kezdeni. Hihetetlen, hogy a legmagasabb szintű nyelvvizsgánál az embereknek nem tanítják meg, hogy mi az elméleti különbség a magyar "i" és az angol "i" vagy a magyar "p" és az angol hehezetes "p" kiejtése között. Anyanyelviek pedig gyakran félre is értik, amit egy más anyanyelvű mond. Ahhoz, hogy valaki tényleg tudja a nyelvet, behatóan ismernie kell a nyelvtan mellett a kiejtést, ismernie kell több szakterület szókincsét, az adott nyelv frazeológiáját, idiómáit és kulturális hátterét. Épp ezért soha nem hittem el, hogy Lomb Kató 16 nyelvet "beszélt", persze kérdés, hogy mit értünk "beszél" alatt. Abban biztos vagyok, hogy nem beszélte őket a magyarral azonos szinten. A középfokú nyelvvizsga szintjéig meg kb. akárhány nyelven meg lehet tanulni, ha valaki csak ezzel foglalkozik hobbiból, de az semmire nem elég.
2015. márc. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ezzel egyetértek. Jövő héten felsőfokúzom, de még most sem állitom, hogy jól beszélem az adott nyelvet. Írott szöveggel jól boldogulok, beszédben vannak hiányosságaim, de igyekszem.
2015. márc. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Én amilyen nyelven értek: magyar,angol,német,jiddis,török,héber,orosz,szlovák,kazak,judeo-tádzsik......stb
2015. márc. 1. 21:37
 7/19 anonim ***** válasza:
Tádzsikul pl honnan? Én az összes szlávval boldogulok, kettő alapján, nade a tadzsik!:-)
2015. márc. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
A tádzsik nem szláv nyelv. Amúgy kicsit az az érzésem, hogy a kérdező csak dicsekedni akar, hogy mennyi nyelvet "tud". Ügyes vagy, kérdező!
2015. márc. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyok vele, hogy mi szláv nyelv, mi nem, mivel ebből diplomáztam. Csak említés szintjén kérdeztem a tádzsikot. De kérdezhettem volna a bantut is, ha kérdező azt is felsorolja. Amúgy Moszkvában én is beszélgettem egyszer egy tádzsikkal, remek volt, csak ő oroszul beszélt.:-)
2015. márc. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem,nem tádzsik hanem judeo-tádzsik másnéven bukhori vagy sajátnevén "zaboni bukhari jahodoji".Ezt a nyelvet a nyelvet az Üzbegisztáni és a Tádzsikisztáni zsidóság más néven a bukharani zsidóság beszélte/beszéli. Ma úgy összesen 10 ezer beszélője van. Amit a nyelvről tudni kell az az hogy kb. olyan mint a tádzsik csak héber szavakal kiegészitve.Általábban cirill v héber betűkel szokták írni.
2015. márc. 1. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!