Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy átlag ember hány nyelvet...

Egy átlag ember hány nyelvet tud megtanulni?

Figyelt kérdés

2015. márc. 1. 16:11
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Tádzsikul nem értek . Hanem bukharaniul vagy másnéven judeo-tádzsikul.
2015. márc. 1. 22:21
 12/19 anonim ***** válasza:
Én mondjuk az iránt érdeklődtem, honnan.
2015. márc. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Én innen szoktam tanulni bukharaniul , jóbban mondva csak ez az egy weboldal van: [link] Na igen és még egy videó amiben a számokat mutatják be: [link] (remélem jól át küldte.)
2015. márc. 1. 23:54
 14/19 A kérdező kommentje:
Amúgy ahol ma bukharaniul beszélnek az: Tádzsikisztán,Üzbegisztán,Oroszország,Izrael és az U.S.A (azon belül NY, Boro Park). Remélem tudtam segíteni. :D
2015. márc. 2. 00:02
 15/19 anonim ***** válasza:

"Tisztában vagyok vele, hogy mi szláv nyelv, mi nem, mivel ebből diplomáztam."


Pontosan miből? Úgy tűnik, egy az érdeklődésünk :D


Amúgy a kérdező válaszairól egy másik kérdés jutott eszembe:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..



":D Hihetetlen ez a gyakori kérdések...


Itt mindenki minimum 1 nyelvet beszél folyékonyan + egyet középszinten + 1 nyelven elmakog. :D Ez nevetséges, miközben a felsőoktatásban tanulók több mint a fele nem kapja meg a diplomáját mert még egy szaros középfokú nyelvvizsgát sem tud teljesíteni. Úgy látszik ez az oldal fokozottan értelmiségi :D:D:D


Kérdésre válaszolva: német közép."



"Bármi lehet! A nagyapja ukrán, a nővére még Azerbajdzsánban született, de ott németet tanult, de közben egy üzbég dajka nevelte. A nagyanyja litván, a bácsikája török, a féltestvére néma, a legjobb haverja meg egy szabolcsi beás cigány. A gyakorin bármi megtörténhet..."



:D:D:D

2015. márc. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Az én őseim között vannak zsidók,törökök,kazahok,németek,franciák,oroszok...stb Élnek rokonaim Ausztráliában és Ausztriában is! Egyik ismerősöm koreaiul és japánul tanul. A húgom kis macskája falun született. A kendvenc színem a szürke , de nem az összes ötven árnyalata.Kendvenc italom a cola.Kendvenc nyelvem a jiddis , viszont sokat értek héberűl is de viszont a hébert nem szeretem használni mert a körömben szinte mindenki beszéli! :D. Na látod ezen az oldal tényleg minden megtörténhet! :'D
2015. márc. 2. 00:38
 17/19 anonim ***** válasza:

Igazából ez szerintem nem nyelvtudás. Oké, én is értek pár nyelven, tanulgattam netről ezt-azt, de nem jelenteném ki, hogy tudok ezeken a nyelveken. Sőt, netről tanulni szinte semmi.

Utolsó válaszolónak: a bolognai rendszer első ciklusát végeztem el, most pedig tolmácsképzésben tanulok.

2015. márc. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Kérdező, te következetesen "bukharani"-nak írod az angolul "Bukharian"-nak vagy "Bukharan"-nak nevezett nyelvet. Na most ez azt mutatja, hogy neked még Bukhara város, illetve az általad elvileg beszélt nyelvek nevének a leírásával is problémáid vannak...
2015. márc. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
17-es: fél éve kezdtem el tanulni nyelveken annak ellenére jó sok nyelven jó sokat tudok. Ok, persze én nem azt mondtam h az egész nyelvet beszélem, hanem azt hogy sokat (de azért az is valami) 18-as vákaszoló egyébként igen bocs rosszul irtam, de a héber még bukharitnak is mondják azaz bukharit shafa v lashon bukharit. ( a lashon a héberben szó szerint nyelvet jelent már mint az érzék szerv) Helyesírlási hibákért elnézést, de megint telefontól írom.
2015. márc. 2. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!