Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Svéd, izlandi vagy holland nyelv?

Svéd, izlandi vagy holland nyelv?

Figyelt kérdés
Angolul és németül beszélek, ezért gondoltam elkezdek egy egzotikus nyelvet. Nem az a fontos, hogy hasznos legyen, inkább csak hobbi lenne. Melyik könnyebb a fentiek közül? Online melyiket lehet tanulni? Köszönöm!

2015. ápr. 25. 17:33
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Melyik nyelvet kezdted el vegul? /Uj kommentelo/

en svedul tanulok tavaly oktobertol, csak ajanlani tudom. Sztem ha mar belekezdessz egy nyelv tanulasaba erdemes a hosszutavu szempontokat is merlegelni.


Az izlandival nem mennel sokra, mert ahogy irtak fentebb nagyon izolalt archaikus nyelv, nehez nyelvtannal.


A svedet is kevesen beszelik, viszont sved nyelvtudassal kincs vagy a munkaeropiacon plane ha ez a tudas angollal parosul.


A holland szinten hasznos es keresett nyelv, de nekem nem tetszik a hangzasa, ahogy a dane sem ezert ezek a nyelvek nem jatszottak.


A sved egy dallamos, konnyen tanulhato nyelv, plane ha tudsz nemetul vagy angolul.


A kiejtese es az intonaciot tartom neheznek, a nyelvtan viszonylag egyszeru es mentes mindazoktol a kivetelektol amik a nemet nyelvben megtalalhatoak. Csak ket nem van nincs igeragozas, nincs kulon targy es reszes eset.


Vannak benne furcsasagok, pl hatarozott neveloket a szavak vegere teszik.


En csak ajanlani tudom. De sztem azis donto lehet, melyik neppel / kulturaval tudsz jobban azonosulni. En inkabb eszakibb/german habitusu ember vagyok, ezert nem valasztottam latin nyelvet.

2016. ápr. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!