Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik az a nyelv, aminek a...

Melyik az a nyelv, aminek a nyelvtani szabályai teljesen megegyeznek a magyaréval?

Figyelt kérdés
Van egyáltalán ilyen? Vagy hasonló?
2010. febr. 23. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen.
2010. febr. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nincs ilyen, minden szempontból eltér a többi nyelvtől
2010. febr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az arabbal annyi hasonlóság van, hogy a birtokos személyragokat ugyanúgy a szó végére teszik. pl. MEIN Buch- kitabI- könyvEM


:)

2010. febr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Csak a magyar - egyetlen nyelv sincs, aminek a nyelvtani szabályai teljesen megegyeznének egy másikéval, minden nyelv más.
2010. febr. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nyilván nincs ilyen, de most lehet tévedek de pl a holland és a német tök egyforma, tudnak egymással beszélgetni és hasonlóképp a finn-dán-svéd? baráti társaság is.

De szerintem egy angolnak sem okot nagy gondot a német, francia. Mondjuk ott is csak úgy 90% a hasonlóság

2010. febr. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A leghasonlóbb szerintem a japán.
2010. febr. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
A holland és német se egyforma, csak van elég sok hasonló szó, de megérteni vagy beszélgetnu azért nem tudnak, csak ha mindketten nagyon egyszerü szavakat használnak és még akkor is igen sokszor vannak megértési gondok. Én pl. német vagyok, de egy holland szöveget se olvasni, se kapásból érteni nem tudok.
2010. febr. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem finn-dán-svéd, hanem norvég-dán-svéd, ez a három megérti egymást, tudnak beszélgetni. A finn úgytudom az észt nyelvhez hasonlít nagyon, talán tudnak még ők is beszélgetni, bár nem biztos. :) A finn nyelv nyelvtanában vannak hasonlóságok a magyarral állítólag, de a szavak nem hasonlítanak már. Én így hallottam :)
2010. febr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Köszi, az északi régióban biztos voltam, de az országokra nem emlékeztem már.
2010. febr. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Finnül és észtül a magyar persze = segg. Egy észt buszsofőrtől tanultam ezt, amikor egy rendőr leállította egy észak balatoni úton és a sofőr folyton perszével válaszolt, bármit mondott neki a rendőr :-)
2010. febr. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!