Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért van az, hogy sokan nem...

Miért van az, hogy sokan nem tudnak magyarul helyesen írni és ha valaki kijavítja őket, azt lepontozzák?

Figyelt kérdés
A nagyon erős szarvashibák engem is zavarnak, párszor próbáltam már finoman elmagyarázni helyesen írni nem tudó embereknek, hogy azt nem így írjuk, de lehurrogtak, pedig nem is bunkón mondtam. Meg itt a gyakorin is sokszor látom, hogy valaki nagy helyesírási hibákat vét a kérdés kírásakor vagy amikor válaszol egy kérdésre és arra mások azt írják, hogy tanuljon meg helyesen írni minden rossz szándék nélkül, és többen lepontozzák azokat a válaszokat, pedig többsége építő jellegű hozzászólás.

2015. jún. 22. 12:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
4%

Az, hogy tanuljon meg normálisan magyarul...


Hát gyerekek. Van aki fogyatékos. És mondjuk Nem megy neki a nyelvtan. De mondjuk valami más téma meg érdekli. Most akkor annak nincs létjogosultsága? Szerinted hány diplomát kell letenni az asztalra hogy valaki megkérdezze, hogy kell szempillát böngyöríteni?


Vagy a kérdező ténylegesen gyerek, aki még pont ezt tanulja...azzal akarod elvenni a kedvét, hogy leugatod?

Vannak 13-14 évesek, akiknek -uramisten- olyan az írásképe és szóhasználata mint egy 13-14 évesnek. Vedd elő egy akkori füzeted, és nézd meg hogy írtál.


Vagy mondjuk tegyük föl, TÉNYLEG most tanul magyarul. Ez egy anoním oldal, nem tudhatod ki kérdez. Majd ha te egy idegen nyelven szép disztingváltan tudsz hiba nélkül kommunikálni, akkor ugass be neki.


A 7.esnek meg gratulálok, ő úgy trollkodik, hogy közben felpontozzák. Nekem legalábbis úgy tűnik, hogy ez a kérdés pont az a kategória, amiről ő beszélt.

2015. jún. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

# 11/11 Időpont 06-22 20:22


"Vagy a kérdező ténylegesen gyerek, aki még pont ezt tanulja...azzal akarod elvenni a kedvét, hogy leugatod?

Vannak 13-14 évesek, akiknek -uramisten- olyan az írásképe és szóhasználata mint egy 13-14 évesnek. Vedd elő egy akkori füzeted, és nézd meg hogy írtál. "


Egy 13-14 évesnek illene nem ezen a szinten lennie. Rám lehet fogni, hogy csodagyerek voltam amiért novellákat már hét évesen írtam, de most tényleg akkora elvárás legalább a központozás és egyéb tagolás? A kérdések felét el sincs kedvem olvasni mert egy bekedésbe oda van hányva az egész. Nem érdekel hány éves valaki, önmagával szembeni igénytelenségről árulkodik, hogy meg se akar tanulni rendesen kommunikálni.


"Vagy mondjuk tegyük föl, TÉNYLEG most tanul magyarul. Ez egy anoním oldal, nem tudhatod ki kérdez. Majd ha te egy idegen nyelven szép disztingváltan tudsz hiba nélkül kommunikálni, akkor ugass be neki."

Amíg tanultam az angolt és a németet minden egyes fórumüzenetem alján ott volt, hogy a nyelvtani hibáimat javítsák ki! Mivel tanulom a nyelvet! És ha valaki lehordott azért, amiért az "én" az angolban nagybetűs 'I', akkor fogtam és megköszöntem huszadjára is. Pont azért, mert meg akartam tanulni azon a nyelven.


A 7-es meg nem trollkodik, hanem szarkasztikus. Nagy különbség :-)

2015. jún. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!