Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire nehéz megtanulni az...

Mennyire nehéz megtanulni az orosz nyelvet?

Figyelt kérdés
Az orosz nyelvről való vélemény általában eléggé ellentmondásos. Egyesek szerint az egyik legkönnyebben elsajátítható nyelv, míg mások szerint nagy érték, ha tud valaki oroszul, mert majdnem olyan nehéz, mint a kínai. Azt tudom, hogy az angol, az olasz és a spanyol általánosságban a könnyebb kategóriába tartozik, míg a francia és a német a nehezebbe, de mi a helyzet a ruszkival?

2015. aug. 18. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Az átkosban rosszul oktatták, na meg a jónép sem volt igazán motivált az orosz tanulására, ezért tanultak meg csak nagyon kevesen oroszul.


Szerintem nyelvtanilag nem nehezebb mint az angol, de ez szubjektív vélemény. Az angollal szemben van mondjuk névszó-ragozás, viszont az igeidők lényegesen egyszerűbbek. A cirill betűs írás jelent sokaknak gondot az elején.

2015. aug. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az orosz véleményem szerint nehezebb a németnél és az angolnál. Kitartónak kell lenned, ha meg akarod tanulni.
2015. aug. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Aközött, hogy egy nyelv mennyire elsajátítható, és mekkora érték, nincs összefüggés.

Az elsajátíthatóságban a hozzáállás különbsége sokkal nyomósabb ok. Az orosz nyelvben a fő nehézség, hogy nem latin betűket használ. Ha ettől eltekintünk, nem nehezebb, mint más nyelvek. A magyar számára például az angolnál könnyebb, mert hasonlóképpen ragozza a szavait, és más szerkezeti elemek is hasonlóbbak, mint például az angolé.

A hasznosság már más kérdés, ott döntően az számít, merre fordulsz meg, mi a szakmád. Az angolt általánosan használják, ugyanakkor a világ nagy részén hasznosabb a spanyol, esetleg az arab nyelv.

2015. aug. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az orosz nyelvben a fő nehézség, hogy nem latin betűket használ."


Ez butaság, aki oroszt tanul, tapasztalja, hogy egyáltalán nem nehéz a cirill betűk elsajátítása. Ez csak egy legenda, hogy ettől lenne nehéz az orosz nyelv. A valódi nehézségek csak később jelentkeznek (pl. névszóragozás, folyamatos-befejezett igék, mozgást jelentő igék).

2015. aug. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

# 4


Vannak barátaim, akik saját bevallásuk szerint évek óta szenvednek a cirillel, tehát nem legenda. Nekem tényleg nem jelent problémát, de konkrétan tudom, hogy van, akinek igen.

2015. aug. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

"Vannak barátaim, akik saját bevallásuk szerint évek óta szenvednek a cirillel, tehát nem legenda. Nekem tényleg nem jelent problémát, de konkrétan tudom, hogy van, akinek igen."


Vannak, akik éveken át tartó nyelvtanulás során se tudnak kinyögni egy helyes mondatot, vagy a magyar írás is gondot okoz nekik. Akinek jó az esze, motivált és gyakorol, annak a cirill írás nem jelenthet gondot. Én napok alatt megtanultam.

2015. aug. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Én ugyan nem tudok nyelvtanulásról beszélni mivel orosz anyanyelvű is vagyok, de az egyszer biztos hogy a nyelvtan nehezebb mint a magyarban viszont a helyesírás az oroszban könnyebb. A cirill betűkről se tudok nyilatkozni én ebbe születtem bele de mondjuk nagymamám már lassan 3 éve kínlódik a cirill karakterekkel miközben tökéletes a nyelvtana és a kiejtése se szörnyű. Szláv nyelv tehát ugyan nem a leges legkönnyebben tanulható de szerintem minden csak elhatározás, akarat és persze idő kérdés. Van aki könnyebben megtanulta mint az angolt :)
2015. aug. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

# 6


"Akinek jó az esze, motivált és gyakorol..."


Pontosan ilyen emberekről beszélek. Mégis gondjuk van a cirillel.

A nyelvtannal, szókinccsel, kiejtéssel nincs problémájuk.

Lehet, hogy ez a diszlexia valami speciális esete - nem tudom, nem értek hozzá.


Azért elég fura egy fickó/csajszi vagy te: engem próbálsz győzködni arról, hogy nem mondok igazat, mert amit mondok, olyan nincs is?

Ezt most komoly??? :D :D :D

2015. aug. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Egy átlag ember is simán megtanulja a cirill karaktereket egy hét alatt, ezért én is érdekesnek tartom, hogy valaki évek óta szenved vele.
2015. aug. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!