Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan kezdjem el a japán...

Hogyan kezdjem el a japán tanulást?

Figyelt kérdés
Mivel kezdjem? Hogyan? Tippek, linkek, stb?

2015. nov. 21. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg más nyelvet is lehet az alábbi linken tanulni, de csak bevezető szinten, bár a nyilakra kattintva ki is ejti, valamint leírva is látni a szavakat.


Ez csak egy szótanuló, kezdő szintű, de kb 50 nyelvből! Japánul is.


Nekem valamiért mostanában nem működik a hang, a nyilakkal, két böngészőn se.

AZONBAN VAN minden egyes nyelv megjelölése alatt LETÖLTHETŐ MP3 SZÓTANULÓ IS! :)


book2.de

->

[link]

2015. nov. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nagyon jó blog, az alapokban mindenképp segít.


[link]


Innen könyveket lehet letölteni.


[link]


Rengeteg kurzus van, főleg szavak, kanjik tanulásában nagyon nagy segítség.


[link]


Szintén alapok, elég jó szerintem.



Magyar könyvek közül a Dekiru-t tudnám ajánlani, rettentően jó, egészen az alapoktól N3-as szintig elvisz. Ha tudsz angolul, akkor meg Minna no nihongo, illetve a klasszikus Genki.


Jó tanulást és sok sikert! :)

2015. nov. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2015. nov. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést annyian feltették már előtted, hogyha beírod a keresőbe, hogy "japán", rábukkanhatsz, és talán olyanokat is találsz, amiket elfelejtenénk most megemlíteni.

Amúgy imádok erre a kérdésre válaszolni, szóval készülj. :D

Első lépésnek a hiraganák, katakanák megtanulása célszerű, általában minden könyv, netes oldal arra alapoz, a példákat is előszeretettel azokkal írják. Tök logikusan, ugyanis minden nyelvben először az ábécét tanuljuk meg. Ehhez az én tapasztalatom az: kockás füzet kell hozzá, azt rajzold át nagy kockásra, és ceruzával másold át őket, a sorrend tökmindegy (mindenhol azt hallottam, hogy a-i-u-e-o, de én az a-ka-sa-ta... sorrendben tanulgattam, nekem úgy jött be).

Ha van 2 perc üresjáratod, legyen mindig nálad valami, amire és amivel tudsz írni, és írd le, ami eszedbe jut. Akár többször is leírhatod ugyanazt, ismétlés a tudás anyja. És csak este nézd meg őket, javítsd ki, másnap meg ugyanígy. Nekem 3 hónap alatt sikerült elsajátítanom az összeset.

Aztán jöhet a nyelvtan, nagyon jól magyaráz a

[link] és a

https://www.youtube.com/channel/UCrN6cSmzwfwPGWDKJs3uJ8A , ezt pedig facebookon is megtalálhatod, ott egy csomó érdekesség is van fent.

Így elsajátíthatod az alapokat, utána viszont kell melléd valaki, akivel tudsz beszélni, mert a társalgási szint csak így fejlődik.

Hát, azt hiszem, ennyi jutott eszembe, de mondom, nézz még körül itt, mert sok pluszt találsz ezen kívül.

Sok sikert!!

2015. nov. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hiragana, katakana. ezzel kell kezdeni.
2015. nov. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!