Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy érdemes tanulni szókincse...

Hogy érdemes tanulni szókincseket?

Figyelt kérdés
Pl van az a szó hogy leave :elhagy,szabadsagot ker... leaven : bűnök.. leave off :elhagy, levesz.. stb... valaki tudna tippet adni hogy ne kelljen megtanulni eggyesével a szavakat és ne kelljen minden ragozását megtanulni ?! kezdő vagyok..
2016. ápr. 9. 12:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja es hogy van az angolul hogy kialudtad magad? mert nem forditja le
2016. ápr. 9. 13:16
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezek egyike sem ragozás :) Leaven egy tök más főnév, leave off meg egy phrasal verb: vonzatos ige, 2-3 részből áll, és akár tök mást jelenthet, mint a sima ige. Pl. cut - vágni; cut down on - lecsökkenteni, leszokni.


A ragozásokkal annyi gondod lesz, hogy pont a leggyakoribb igék második (amivel az egyszerű múltat fejezed ki) és harmadik alakja (perfect igeidőkhöz) az rendhagyó. Ezeket beseggelni kell, nincs mese...


Phrasal verb-eket szintén beseggelni tudod csak, bár ott annyi könnyítés van, hogy viszonylag sokszor előfordulnak sorozatokban, filmekben, zenékben. Esetleg érdemes lehet felirattal próbálkozni. De ezekkel nem nagyon kell törődnöd, ha kezdő vagy, emlékeim szerint csak felsőfokon mennek rá.

2016. ápr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen szó angolul. Have you slept/did you sleep enough?

A szavakat mindig szövegkörnyezetben kell megtanulni, ahogy éppen akkor és ott előfordul, és nem az egész szócsaládot egyszerre. Ragozáson, ha angolról van szó, nem tudom, mit értesz, az angolban legfeljebb rendhagyó igék vannak, azoknak az alakjait be kell vágni, nincs más megoldás. Sok ismétlés, olvasás, film: nem kell türelmtlennek lenni, a nyelvtanuláshoz idő kell.

A leaven-t nem tudom, honnan szedted, pedig két szótárban is megnéztem.

2016. ápr. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem szövegkörnyezetben, akkor témákba rendezve, rendszerezve akár két-három szinten is. Máshogy nagyon nehéz megjegyezni és megtalálni őket.
2016. ápr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!