Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A cigány szó miért rasszista...

A cigány szó miért rasszista ha a köcsög magyar meg nem?

Figyelt kérdés
Ma reggel munkába menet beugrottam a kedvenc pékségembe ahol 2 hiper pigmentált "magyar" lakos szintén bent volt és vásároltak a pultoslány eléggé magas szerintem 180-190 magas és ez a két kedves "ember" elkezdtek vele kötözködni ami szemmel láthatóan nem igazán tetszett az eladónak! Miután rájuk szóltam hogy több tiszteletet az eladó hölggyel szembe jött a vissza válasz hogy "Ne javatkozzak bele köcsög magyar!"
2017. ápr. 22. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kontextustól függ, persze a cigók ha akarnak mindenre ugranak és játszák a megsértettet.
2017. ápr. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A cigány szó nem rasszista csak a nagyon buta embereknél.

Persze már kialakult egy olyan hiedelem, hogy én nem cigány vagyok, hanem roma. (rosszabb esetben valami más).

Ezeknek a retardált kultúrális elemeknek is megvan a története, de ne menjünk bele. Akár mondhatnánk, hogy a cigány szép barnabőrű, titokzatos, mágikus (inkább ezt használom az ezotéria miatt, mert arról meg sokunknak rossz jut eszébe).

Lényeg ami lényeg. A mocskos magyar = a mocskos cigánnyal.

A te cigány ugyanolyan, mint a te magyar.

2017. ápr. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
A cigány szó nekik mindig sértés, és mindig nagy pofával tudnak ugatni. Olyan undoritóak h hányok kb. Este meg főleg mikor jönnek szembe és nézem kik azok, megszólják az embert h mit nézel köcsög magyar. Ha meg vissza mondom h a pofádat cigány már egyből verekedni akarsz stb stb, szégyentelen egytől egyig mind.
2017. ápr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A félindiai majmot még megérteném, ha sértő név lenne nekik, de a cigány nem az. Egyébként érdekes, hogy Magyarországon romák, de külföldön már egyből magyar mind sajnos. Nem egyszer hoztak ránk szégyent, mert külföldön alig hiszik el, hogy 2 külön rasszról van szó.
2017. ápr. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Mert hibás szabályok vannak, azért... :D Cigány, nem roma. A roma embert jelent, számomra ezek nem emberek. (tisztelet a kivételeknek!!!)

Képesek megverni, mert cigánynak nevezed őket, pedig egymás között is cigánynak hívják egymást :D (ugyan ez megy amúgy az Egyesült Államokban a n!gger szóval)

2017. máj. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!