Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » 9 éve tanulok németet de...

9 éve tanulok németet de mégsem értem meg ha németül beszélnek. Hogy fejlesszem?

Figyelt kérdés
Ha le van írva, nincs gond, lefordítom, de ha beszédet hallok, nem tudom felfogni.. egy szót se. Próbáltam már német filmet nézni de 5 perc után megunom és csak felidegesítem magam mert egy szót sem értek. Így sose lesz nyelvvizsgám.. :/
2010. jún. 12. 13:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Pont azért, mert percek alatt megunod a német filmet, mert nem értesz semmit. Nézd először magyar felirattal, aztán némettel, aztán felirat nélkül.
2010. jún. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
én angolul csináltam, angol filmet néztem angol felirattal. nekem bevált, egész sok mindent megértek mostmár a filmekből :) sok sikert
2010. jún. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket. Abba még tudnátok segíteni, hogy honnan szedjek német nyelvű filmet német felirattal? :S
2010. jún. 12. 14:10
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Gondolom a német RTL-en is van hasonló minimum...

[link]

2010. jún. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

A nemet feliratot kulon toltsd le hozza.

Aztan idovel azt is elhagyhatod. Nem nagyon fogod eleinte erteni, de ne add fel! Nezd, annak ellenere, hogy nem nagyon erted, meg fogod erteni idovel, szerintem olyan 4-5 film utan mar a mondando minimum felet erteni fogod.

2010. jún. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nincs német RTL-ünk, de azért köszi
2010. jún. 12. 18:18
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
Én is 9 éve tanulok németül,plusz Ausztria mellett lakok és ha kimegyek a felét nem értem annak amit mondanak.Bár ott azért mert midenhol van egy fajta "tájszólás" és nagyon hadarnak is,de szerintem ez talán minden nyelvnél igy van hogy jobb ott megtanulni(az adott országban).
2010. jún. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
A közszolgálati tévében szokott lenni egy német nemzetiségi műsor, Unser Bildschirm címmel. Többnyire németül beszélnek benne, és magyarul feliratozzák.
2010. jún. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Semmilyen német adótok nincs?

Ezért érdemes "keríteni", valahogy megoldani, szerintem!

2010. jún. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

"Próbáltam már német filmet nézni de 5 perc után megunom"


Dupla hiba. Az egyik hiba, hogy egyből filmmel kezded, ami a legnehezebb. Rádióműsorral és előadásokkal kellene kezdeni, a film, ami sokkal nehezebb, csak később kellene hogy következzen, amikor pl. egy rádióműsorból már minden szót megértesz. A másik hiba, hogy ha 5 perc múlva abbahagyod, az nem jó semmire. Ha hallgatnád fél órán át, fülelve, megpróbálva elkapni minden szót, az már fejlesztené a tudásodat, és 20-30 óra ilyen (amúgy elég kimerítő) gyakorlás már érezhetően javítaná a beszédértésedet. Kezdd a rádió hírműsoraival és tudományos előadásaival, folytasd az aktuális beszélgetős műsorokkal és rádiójátékokkkal, aztán pedig a filmmel, ami már a beszédértés igen magas fokát képviseli. És a valódi németek (pl. falusi parasztok) beszédének értése csak ennél sokkal később kezdődik, mert az egy még sokkal magasabb szint.

Itt lehet kezdeni:

www.dradio.de


Felirattal pedig ne nézz filmet, mert időpocsékolás (csak a feliratot fogod olvasni).

2010. jún. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!