Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a véleményetek, hogy ezt a...

Mi a véleményetek, hogy ezt a nyelvet tanuljam?

Figyelt kérdés

Angolból letettem a felsőfokú nyelvvizsgát, ez volt a kitűzött célom, mielőtt új nyelvbe kezdek.

Ma reggel beugrott, hogy mi lenne, ha új nyelvként a jelnyelvet tanulnám meg? Miért is ne?

Mi a véleményetek, van értelme nekiállni felnőtt fejjel ennek, tudok ezzel segíteni másoknak? Banki területen dolgozom, nem tudom, lenne-e értelme.

Kíváncsi vagyok minden véleményre


2018. aug. 5. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Mindennek van értelme, ha azzal segíteni tudsz más embereket tiszta, őszinte szándékból.
2018. aug. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jelnyelvből is több van, annak az országnak a jelnyelvét lenne érdemes megtanulnod, ahol élsz. A siketek örülni fognak neki, örömödre lehet.

A magyar jelnyelvet nagyjából megértik a Kárpát-medence többi országában és több-kevésbé Ausztriában és Németországban is a siketek.

2018. aug. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen, gondolom ugyanúgy máshogy jelelnek minden országban, ahogy más nyelven is beszélnek. Sokat kell tanulnom :)
2018. aug. 5. 13:24
 4/6 Metionin ***** válasza:
Simán megtanulható felnőttként és a bankokban hasznát is tudod venni. Nálunk külön jelölve van a bankban meg a kormányablaknál, hogy melyik ablakoknál tud az alkalmazott jelelni.
2018. aug. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4.: akkir nem csak jót teszek, de még nagy plusz is lehet :)
2018. aug. 6. 09:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább azt nézd meg, minek van haszna, és az alapján válassz. Biztos jópofa ötletnek tűnik a jelnyelv, de nem biztos, hogy annyira megtérül. Nekem úgy tűnik, hogy nem igazán tudod, milyen szempont alapján lenne érdemes dönteni. Én a helyedben inkább németet tanulnék, ha új nyelvbe akarnék kezdeni, az ezen a környéken nagyon fontos.
2018. aug. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!