Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy tanulhatnék meg legjobban...

Hogy tanulhatnék meg legjobban angolul írni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, könyvet. Szóval tudok angolul, helyesen is írni meg minden, csak konkrétan úgy szeretnék megtanulni írni, hogy ne ilyen unalmas egysíkú legyen, hanem az a szép könyvi nyelv. lehet kicsit hü lyén fogalmaztam, bocsi. szóval van érte valami jó módszer? az angolul való olvasáson kívül, mert az nyilvánvaló és már csinálom :)

2018. nov. 16. 09:39
 1/6 A kérdező kommentje:
van erre*.. néhány helyen az autocorrect még bénábbá teszi a fogalmazásomat..
2018. nov. 16. 09:41
 2/6 anonim ***** válasza:
Tehát, ha jól értem, a kérdés az, hogy lehetsz kiváló angol regényíró? Nem tudom, de a válaszokra kíváncsi vagyok. És az anyanyelveden tudsz "nem ilyen unalmas egysíkú" könyvet írni? - tudni kell, hogy honnan induljon a tanácsadás.
2018. nov. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Könyvet ugyan még sajnos nem írtam, de sok történetet igen, és szerintem teljesen jók magyarul :D persze külsős véleményem az nincs, mert (egyelőre?) csak szórakozásból írok, de pl h összehasonlítom a pár évvel ezelőtti írásaimmal a mostaniakat, rengeteg fejlődést látok. azóta írok amióta tudok, kb öt éves korom óta, meg nagyon sokat olvasok is, de eddig csak magyarul tettem azt :) azért szeretnék angolul inkább, mert egyrészt amúgy is kint élek, másrészt sokkal több emberhez eljut, és mivel elég.. 'érdekesek' a témáim, több esély lenne arra is, hogy ha mondjuk végül publikálom, akkor lesz rá érdeklődő.
2018. nov. 16. 10:30
 4/6 A kérdező kommentje:
amúgy igen az a kérdés! nyilván először nem kiváló akarok lenni, nem képzelem hogy egyből egy Stephen King leszek, csak fejleszteni szeretném ezt a készséget. hátha van rá valami jó módszere valakinek 🤞🏻
2018. nov. 16. 10:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a recept egyszerű, bár van, akinek öröm, van, akinek fájdalmas: olvasni!

De nem abban a ligában, amelyik büszkén mondja novemberben, hogy: az idén már elolvastam egy könyvet.

2018. nov. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bár már te is és más is említette, de a legkönnyebb út tényleg az angol nyelvű könyvek olvasásában rejlik.


Először viszont kicsit szűkítsd le az igényeidet: milyen stílusban, kinek és milyen jelleggel akarsz fogalmazni. Ha már magyarul vannak irományaid, azt próbáld meg lefordítani angolra - hátha akkor szembetűnőbb lesz a probléma pl. nem tudod rendesen átadni (angolul) az érzéseidet? Nincs még megfelelő szókincsed? Túlságosan körülírsz az egyszerű és lényegre törő mondatok helyett?


Ezekben a különböző stílusú angol könyvek és egy szinonimaszótár sokat tudnak segíteni.


Én mindig ezt használom: [link] írj be a keresőjébe egy szót és máris okosabb leszel


De erősen ajánlom a google-t a témában pl.: [link]


Itt felsorakoztat pár ötletet, de rengeteg (angol) fórum és cikk van, ami a témát boncolgatja.

2018. nov. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!