Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek "különleges" agy...

Szerintetek "különleges" agy kell ahhoz, hogy egy ember az anyanyelvén kívül megtanuljon öt nyelvet legalább B2-es, de inkább C1-es szinten?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekelnek az európai idegen nyelvek, legfőképpen a német, az olasz, a francia és a portugál. Foglalkoztam is már ezekkel, mindegyik jól is ment, viszont elég nehéz szinten tartani őket, valamelyik a négy közül mindig háttérbe kerül, mert egyszerűen nincs elég idő mindegyikkel ugyanannyira intenzíven foglalkozni.

Emellett pedig ott van az ötödik nyelv is, az angol, amelyet ugyan nem szeretek, de az angol sajnos nem választás kérdése.


2019. jún. 3. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
A felfogásodnak kell különlegesnek lennie. Amit nem értesz, nem látod át de ennek a fordított változata is igaz. Ha meg mindenáron külőnlegességre vágsz, teljesen középszerű leszel
2019. jún. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Nyelvérzék kell hozzá. A nyelvérzék olyasmi, mint a zenei érzék. Egyébként ami nagyon segít, ha valaki eleve több anyanyelvvel indul. Akkor az idegen nyelvek könnyebben fognak neki menni. Mindenesetre ha valakinek jó a nyelvérzéke, akkor meg lehet tanulni ezeket a nyelveket magas szinten, csak szorgalom kérdése. Minél többedik nyelvet tanulod, annál könnyebb lesz, pláne az indoeurópai nyelveknél. Ha már beszélsz két újlatint, akkor a harmadik sem lesz nehéz, de pl. az angol magas szintű ismerete is segítség az újlatinokhoz.
2019. jún. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Saját megítélésem szerint igen.
2019. jún. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, találd meg a megfelelő módszereket, és az öt nyelvből a B2 szint nem lesz vágyálom.

[link]

2019. jún. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ. Nekem is megy a magyar, német, angol, kicsi olasz, bátyámnak a magyar, német, angol, francia, anyámnak a magyar, orosz, angol, német, spanyol, és nem hiszem, hogy valami különleges família lennénk, talán annyiból, hogy anyám külkereskedő.


Régen (15-20 éve) németből voltam jó, most már szinte nem is emlékszem a nyelvre, csak értem, amit beszélnek rajta, de válaszolni nem tudnék németül, mert zsigerből az angol jönne, ami gyakorlatilag teljesen felülírta szókincsestül, mindenestül. Csináltam Duolingot pár éve, annál fél-egy percet kellett agyalnom, mire az angol szavak és mondatok helyett át tudtam térni a németre. Az angolt évek óta (5-10 éve) napi szinten használom többet is, mint a magyart. Már ott tartok, hogy angolul gondolkodok és angolul álmodok néha, és van, hogy az angol kifejezés előbb eszembe jut valamire, mint a magyar. Az agy elég képlékeny, tud alkalmazkodni ahhoz is, ha egy nyelv valamiért fontosabb lesz az életed valamelyik szakaszában.


Szóval szerintem ha egymás után tanulod meg, és egyesével kell C1-ig eljutni, akkor egy átlag embernek simán mehet úgy, hogy mindegyik nyelvre rászán 5-10 évet. Viszont szerintem ahhoz már külön tehetség kell, ha azt akarod, hogy egyszerre 5 nyelv menjen C1-es szinten. Biztos lehetséges, de szerintem nekem nem menne, mert minden összekeveredne. Igazából nem is csak ez az akadály, hanem a motiváció is. Nem igazán van komoly haszna annak, ha valaki 5 nyelven beszél. Tipikusan 2-3 nyelv elég szokott lenni ahhoz, hogy sikeres legyél.

2019. jún. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!