Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak az én szememet bántja?...

Csak az én szememet bántja? Ünnepek alkalmával készült családi fotókon gyakran látok szépen felöltözött embereket mezítláb/zokniban/harisnyában, cipő nélkül.

Figyelt kérdés
2019. dec. 25. 16:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem is nevetségesek ezek a képek, mi, amikor kiöltözünk, cipőt is szoktunk húzni... nyilván nem túrabakancsot, hanem alkalomhoz illőt. És képzeljétek, a szőnyegre se szégyellünk rámenni! Azért ami kosz egy elegáns cipő sima talpán megmarad egy alapos lábtörlés után, bőven bele kell, hogy férjen.
2019. dec. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
72%

„Az enyémet is bántja. Lakáson belül is van papucs vagy házicipő a lábunkon. Soha nem járkálu8nki mezítláb vagy zokniban még otthon sem. Igényesség kérdése.


A válasz 46%-ban hasznosnak tűnik



Milyen nyomorult életetek van, hogy a zokniban mászkálásban méritek az igényességet...


A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.”



Ilyen is rég volt már errefelé:D A normális válasz került felpontozásra.

2019. dec. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A fa az hol van? Házban. Ha jön vendég, vagy bárki, akkor általában a cipőt lehúzza. Itthon nem vagyunk cipőben, max zokni és mezízláb. Papucsot se használunk. Jelenleg is mezítláb vagyok. Porszívózva és felmosva van rendszeresen, még háziállatot sem tartunk bent. Ha karácsonyfa előtt netán készül egy fotó, akkor így nagy eséllyel nem cipőben lesz...

Nálam a "letöröljük oszt jól van" nem teljesen elfogadható. Ki tudja mibe/hová lép bele az ember egy utcai cipőben, így értékrendem szerint sehogy sem elfogadható. (csak)Benti papucsot megértem, ha netán hideg a padló, sőt egyes kultúrákban WC-re csak abban lépnek be. Most nem azt mondom, hogy belehal bárki is, ha netán cipőben van a házban, nálunk is előfordul, hogy vendég is belép, ha csak éppen beugrik, de nem jellemző (vagy nagyon sietve bent felejtve valamit, visszarohanva, de azt is lehetőleg nem szőnyegre lépve). Viszont ez nekem nem bántja a szemem. Nincs semmi problémám a lábakkal. Ha indulásnak készül így az ember, akkor sincs még rajta a cipő, max utána kerül fel. Kicsit sem tartom igénytelenségnek.

Mondjuk engem annyira az ünnepi öltözékek alapból nem izgatnak. Ha rendes profi fotót akar készíteni valaki, akkor azt mondom, hogy rendben, adjuk meg a módját, de egy egyszerű családi, tipikusan rögtönzött fotóhoz szerintem majdhogy nem mindegy. Jó körülbelül mindenki úgy, ahogy van (nem épp fürdőszobából kilépve és hasonló extrém esetekre gondolok), ha publikusságra szánva elfogadható. De érdekes, hogy valaki(k)nek ilyesmi problémái vannak. Eszembe nem jutott volna, sőt senkinél nem figyeltem, hogy ki miben van.

2019. dec. 27. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
100%
Igen,remélem csak a te szemedet bántja. Az enyémet annál jobban bántja, hogy egy lány teljes alakos képe boka magasságban el van vágva,hogy ne látszodjon a lába.
2020. jan. 18. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!