Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha nem szokásom kezet fogni...

Ha nem szokásom kezet fogni emberekkel, az baj?

Figyelt kérdés
Én nem nagyon szoktam kezet nyújtani embereknek, ismerösöknek. Csak, ha ők nyújtanak, akkor kezet fogok. Köszönök, és kész. Még nem szólt senki, hogy nem-igen nyújtok kezet senkinek, de akkor most bunkónak tartanak?
2010. júl. 26. 21:01
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Pedig elég bunkóság, ide jönni, és csak úgy leb.zizni a másikat, akit nem is ismersz. A haverjaidtól tanultad mi? Hogy nagyon menőnek érzed magad, hogy beszólhat egy ismeretlen embernek(Ha ennyire tudni akarod nem vagyok az, van barátnőm, az hogy hiszel-e nekem az már csak rajtad múlik!)
2010. júl. 26. 21:40
 12/18 anonim ***** válasza:
Nem bunkóság. Régen én is ilyen voltam, de rászoktam a kézfogásra, most már ált én nyújtom hamarabb. De sztem nem gáz, egy sima helló-helló is tök elég.
2010. júl. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Látszik a TIPIKUS magyarországi mentalitás..."Fiú, valamit nem úgy csinál, mint sokan --> b*zi." Könyörgök, HOGY FÜGGNE ETTŐL az, hogy milyen a szexuális beállítottsága?! Az eszem megáll, Jézusom...
2010. júl. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem nem "bunkóság", csak férfiatlan.
2010. júl. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
ha mindig köszönsz,akkor szerintem ne aggódj,a legtöbben megértik,hogy nem vagy egy kézfogós típus:) az a lényeg,hogy köszönj.nekem is van egy ismerősöm és ritkán nyújt csak kezet,ő ilyen típus de nincs vele semmi bajom,és másnak se.
2010. aug. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is férfias kezetfogni. De azt utálom, ha valaki nem néz rám és úgy nyujt kezet. Ami nekem még fontos, hogy kézfogásnál szoritsuk meg a másik kezét.
2010. aug. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem baj, viszont a kézfogás a tisztelet jele, jólesik a másiknak, ha ezzel megtiszteled. Az viszont, ha folyton én vagyok az, akinek a kezemet kell nyújtani valaki felé, az picit rossz, hogy nem tisztel meg ennyivel. De azért nem dől bennem össze egy világ, nem helyezek erre túl nagy hangsúlyt. De ha valakit épp megismersz vagy nemrég ismered, nyújts neki kezet mindenképp, mert lehet, hogy bátortalan, nem meri nyújtani a kezét attól félve, hgoy semmibe veszed, és ha nem nyújtod ki a kezed tényleg úgy fogja érezni.

De ha már kezet fogsz valakivel, akkor fogd meg rendesen a kezét, nézz a szemébe, és emelkedj fel kicsit ha éppen ülsz.

2010. aug. 21. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én a nagybátyámmal szoktam kezet fogni, pedig lány vagyok, de így szoktuk meg. Bemutatkozáskor mindenkivel kezet fogok. Ha meg félek fertőzéstől - mondjuk télen, vírusos időszakban -, többet mosok kezet.

A meghajlás tetszik, de vannak olyan országok, ahol meg mindenkit körbepuszilnak.

2010. aug. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!