Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Megsértődött, amiért kihagytam...

Megsértődött, amiért kihagytam a dr-t a megszólításból?

Figyelt kérdés

Nagyon gáz, ha egy professzornak úgy írtam e-mailt, hogy a megszólításba nem írtam bele, hogy dr? (csak simán Tisztelt X Y!)

Amúgy nem ismerjük egymást, nem voltam a diákja, csak egy ügyben írnom kellett neki. De azóta sem válaszolt, fogalmam sincs, hogy most megsértődött, vagy esetleg meg se kapta a levelet, vagy mi lett.


2020. ápr. 15. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, ha igen akkor egy beképzelt rangcentrikus alak.


Illik beleírni, ha véletlen volt, az nem gond.


Lehet nem kapta meg, vagy nem volt ideje...

2020. ápr. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Ha megsértődött, akkor hülye, mert a születési anyakönyvi kivonatába sincs beleírva a dr.
2020. ápr. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%

Ha az email-címed olyan, akkor elöfordul, hogy a spam-be megy automatikusan.

Esetleg kérdezz rá telefonon.

2020. ápr. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű, hogy ezért megsértődött volna. Valószínűbb, hogy nem kapta meg, vagy ezer más (fontosabb) dolga van, és majd később válaszol.


A jövőben ha egyetemi vagy tudományos ügyben írsz, akkor célszerű a "Tisztelt Professzor Úr!" megszólítás, azzal biztosan nem lősz mellé.

2020. ápr. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat (én mindenkinek zöldet adtam).
2020. ápr. 15. 21:43
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is doktorált mérnök vagyok, kb. senki sem írja bele a megszólításba a dr.-t. Még soha sem sértődben meg rajta, egy titulus, nem a nevem.
2020. ápr. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!
2020. ápr. 17. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!