Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy gondolta ezt a postás?!

Hogy gondolta ezt a postás?!

Figyelt kérdés

Már két hete történt.Éppen aludtam,felébredtem arra,hogy valaki kopog az ajtón.Jó,nem érdekel,majd elmegy,gondoltam...Aztán le is mentem(2szintes a ház),de arra lettem figyelmes,hogy nyílik az ajtó!!!!!!!!!!!!:OOOOOOOOOO

Kinyitotta az ajtót,és BEJÖTT A HÁZBA,kopogás nélkül és mondta,hogy jó napot,és mondta,hogy hozott leveleket:OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO hát én ilyet még nem láttam,de ma újra megismétlődött.

A nappaliban voltam(földszinten van) és hallom h kopog valaki,az ajtó nem volt rázárva,mert ott vagyok,és akkor minek zárjam be...Tévéztem,és egyszer csak hallom,hogy nyit be,most be is jött az előszobába,és ITT ADTA ÁT A LEVELEKET!!!!!!!!

MIÉRT JÖN BE????NEM ENGEDTEM BE!

EZEK UTÁN TELJESEN BEFOGOM ZÁRNI AZ AJTÓT!

HOGY KÉPZELTE ???????



....


2010. aug. 9. 10:14
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok helyen, főleg az idősek, szinte családtagként kezelik a postást.

Egyzserűen csak mond meg neki, hogy nagyon kedves, de máskor csöngessen, és ne jöjjön be a házba.

2010. aug. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

"EZEK UTÁN TELJESEN BEFOGOM ZÁRNI AZ AJTÓT! "


ennyi. pont.

miért nem cseszted le amúgy? csak itt tudsz hőzöngeni?

viszont azért respect a postásnak is ,hogy nem ment el, simán hagyhatott volna egy értesítőt, hogy fáradj be a leveleidért a postára. én tuti nem kínlódtam volna.


az írásodból ítélve gyerek lehetsz. ergó lehet, hogy a szüleiddel így szokta meg, hogy ők hagyják, hiogy hagy menjen be, vagy ők is olyanok, hogy nem mennek kinyitni az ajtót esetleg csk kiabálnak, hogy "szabad".

2010. aug. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok,de akkor is,hát étkezni nem akar itt még?
2010. aug. 9. 10:20
 4/32 anonim ***** válasza:
39%
Hát... én nem értem min vagy kiakadva... Nálunk is bejön a postás, és nem hordjukl le, így szoktuk meg, mert nincs csengő, és nem hallani, ha kopog, igaz, én falun lakok, de szerintem ugyan az, aki meg nem ismer minket, az csak a kapun meg az ablakon zörög... de, ha téged irritál, zárd be...
2010. aug. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
még mindig ott tartok, hogy ha 15 vagy, akkor a szüleidet kéne megkérdezned, mert sztem ők szoktatták rá, ergó nem a postás a bunkó.
2010. aug. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

szerintem, meg igaza van a kislánynak, mi lett volna, ha épp átöltözik és fehérneműben vagy pucéron van?


kérdező neked meg lehetne annyi eszed, hogy bezárod az ajtót, mert legközelebb nem a postásbácsi, hanem a betörő bácsi, vagy a pedofil erőszakolós bácsi megybe

2010. aug. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

hát mostantól befogom....


....

2010. aug. 9. 10:37
 8/32 anonim ***** válasza:

Hát igen.

Jól írták előttem.

Pl. nagymamám is szinte rokonként kezeli a postást, főleg mikor a nyugdíjat hozza....:)

de így van a vízszámlással is.

Gyakran még egy egy üdítőre vagy kávéra is beinvitálja őket.

Szerintem is a szüleid hívták be máskorjában, hogy jöjjön csak nyugodtan....

Am nem értem tényleg mit vagy ezen kiakadva? Ha magánéletet akarsz zárd be az ajtót, és akkor nincs ilyen gondod.

2010. aug. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

nem hiszem h a szüleim "tanították be",eddig nem ő volt,ez valami új lehet,a szüleim még sohase találkoztak vele.


de legalább kopoghatott volna,mintha valami nagyon közeli ismerősöm lett volna,csak nyitott be és jónapot!!


......

2010. aug. 9. 10:41
 10/32 anonim ***** válasza:

Abban egyetértek a kérdezővel, hogy legalább kopoghatott volna. Nálunk is "bejárása" van, de szokott azért kopogni, hogy legalább jelezzen, és aztán már nyitja is!:)

De ezentúl be kell zárni az ajtót, és kész.

2010. aug. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!