Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hány éves kortól szólítanak...

Hány éves kortól szólítanak Férfinek valakit?

Figyelt kérdés

Én jelenleg 20 éves vagyok, és jelenleg én úgy érzem, hogy rám leginkább a fiú illik vagy simán a csávó, tök fura lenne, ha valaki férfiként hivatkozna rám. Általában úgy szokták idegenek is, hogy "fiatalember" vagy hasonló.


Igazából annyira nem foglalkoztat, hogy ki hogyan szólít, nem is zavar egyáltalán, csak ezen gondolkodtam éppen, hogy körülbelül hány éves kortól szoktunk férfiként hivatkozni az emberekre? Nekem még ha 25 éves lennék, szerintem akkor is fura lenne a férfit használni magamra. Ezért sosem szoktam használni szinte, és mástól sem ezt várom.


2021. dec. 3. 14:41
 1/8 anonim válasza:
100%
Híradóban szerintem 18 felett már annak mondják
2021. dec. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább a kinézettől függ, szőrös, szakállas valakit férfinek neveznek (különösen, ha sötét a szőrzete), simaállút meg inkább fiúnak 30 közelében is.
2021. dec. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs erre kőbe vésett szabály. Jogilag felnőtt férfinak számítasz most már életed végéig. Én egyébként 35 éves vagyok, de a velem egyidőseket még srácnak látom, nevezem :) Nem tudom, mikorra fog ez elmúlni, 50 év múlva már fura lenne :D
2021. dec. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 28 vagyok, (szőrös is meg szakállas is, ha már feljött) és még mindig nem szoktam magamra férfiként hivatkozni, se szóban, se gondolatban.
2021. dec. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Leginkább a családalapítástól.

De valahol 20 és 30 év között szokás a mi kultúránkban.

2021. dec. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én nő vagyok, azt hivom férfinek, aki már komolyabb, érett. Van egy ismerősöm aki 23 éves, udvarias értelmes szép srac, egy férfit látok benne. De van olyan, aki 33 évesen is csak srác, mert éretlen, onallotlan.
2021. dec. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A híradó mondjuk más tészta, ott attól is függ, milyen irányban akarják befolyásolni a nézőket.

"A zebrán elgázoltak egy 21 éves fiút."

"Két 18 éves férfi kirabolt egy idős asszonyt."

Én úgy 23 éves koromtól kezdtem magam felnőttnek érezni, aki önállóan irányítja az életét, és kb. ettől az időtől nem lepődöm meg, ha férfiként utalnak rám. Aztán úgy 30 körül jött el az, hogy már alapból férfiként gondolok magamra.

Apám 77 éves, de még most is mond olyanokat a csak látásból ismert kortársára utalva, hogy "odajött az a kutyás gyerek".

2021. dec. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Mi az, hogy szólítanak? Úgy érted, hogy úgy szólnak neked, hogy "Hé, te férfi"? Mert emlegeted itt a fiatalembert... Ha most mondjuk tőlem kérdez valamit egy néni a boltban, vagy megköszöni, hogy átadtam a helyem a villamoson, akkor nyilván azt mondja, hogy "Tudna segíteni, fiatalember?" vagy "Köszönöm fiatalember!", nem ugyanezeket férfivel, mert az idiótán hangzana, hogy "Köszönöm, férfi!".

De ha mondjuk a híradóban van szó valakiről, akkor nem azt mondják, hogy fiatalember, hanem hogy férfi (18 felett), tinédzser (18 alatt), esetleg fiatal (ez lehet tinédzser meg huszonéves is), fiatal férfi.

Egy kisgyerekes anyuka lehet, hogy egy 16 évesről is azt mondja a gyerekének, hogy "Szilvike, ne zavard a bácsit!".

Ha az egyetemi oktatómmal beszélgetek a szakdolgozatomról, akkor azt kérdezi, hogy "Önnek mi a véleménye?". De mondjuk a középiskolai tanárom azt kérdezte, mikor 18 évesen végzős voltam, hogy "Te mit gondolsz?".


Hogy magadra hogy hivatkozol, az meg a te dolgod. Függ egyébként a kontextustól is. Pl. a múltkor az egyik nagyon jó lánybarátom panaszkodott nekem, hogy nagyon fáj a hasa a menstruáció miatt. Na ekkor én pl. mondtam olyat, hogy "én ezt férfiként nem tudom, hogy milyen". De mikor egy másik lánnyal ismerkedett, és arról kérdezett, hogy én milyennek tartom magam, akkor úgy hivatkoztam magamra, hogy "én olyan srácnak tartom magam, aki...".

Alapvetően szerintem 18 felett nyugodtan mondhatod magadra, hogy férfi, de azt is, hogy srác, fiú, csávó (ez utóbbit mondjuk én azért nem ajánlom, mert suttyó, cigányos hatást kelt).

2021. dec. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!