Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Melyik rokon halála után...

Melyik rokon halála után mennyi ideig tilos az élénk színek hordása, illetve az eljegyzés?

Figyelt kérdés

- szülő

- nagyszülő

- testvér

- nagynéni/nagybácsi/keresztszülő



2022. febr. 28. 20:22
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
91%
Valóban, a sziveben gyászol, de nagy eséllyel nem érzi úgy, hogy mondjuk az anyja temetésének masnapjan tűzpiros ruhában szeretne mászkálni.
2022. márc. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
77%
20, nem, nem megy ugyanúgy tovább. Ha ugyanúgy megy, ott nincs gyász.
2022. márc. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
64%
20 A ruha csak a külvilágnak szól,semmi jelentősége.Ami belül érez az ember az a lényeges.A csili-bili márvány ,gránit síremlék is a külvilágnak sz6ól csak.Nincs jelentősége.
2022. márc. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
63%
23, jó eséllyel ha belül érzel valamit, nem citromsárga, pipacsos ruhára vágysz a gyászban.
2022. márc. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
28%

"Ami belül érez az ember az a lényeges."

Hogy mit érzünk belül, arra nagyon is nagy hatással tud lenni a környezetünk, a minket körülvevő színek, stb.

2022. márc. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
34%
Vagy sem. jó párat ismerek aki látványosan feketét hordott, közben meg mindig úgy láttam hogy röhögcsélt valakivel. Ennyit a nagy gyászról.
2022. márc. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
48%
26, szerintem fordítva ülsz a lovon. Nem arról van szó, aki felketét hord és nem gyászol. Arról van szó, aki tényleg gyászt érez, nagy eséllyel ki fogja fejezni az öltözködésével, s nem élénk ruhát vesz fel. A mindennnapokban is meghatározza a hangulatunk az ltözködésünket, egy halál hogy a fenébe ne befolyásolná.
2022. márc. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
10%
Nem, nem befolyásolja. Te a saját nézeteidet akarod másra húzni. Engem baromira idegesített mikor egy haláleset után feketében jártam, és alig ismert emberek jöttek oda hozzám kíváncsiskodni meg nyavalyogni hogy húdesajnálnak. Pont ez hiányzik az ember nyakára mikor megvan a maga baja. A gyakorlatilag idegnek tolakodása, meg megjátszott részvéte. Attól hogy valaki nem hord feketét, még gyászolhat. Te azt sugallod, hogy ha nem kirakatban teszem ezt, akkor nem is gyászolhatok.
2022. márc. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
32%
28, szerntem baromira nem érted, miről van szó... senki nem mondta, hogy járj feketében. De ha szar a kedved, nem eleve sötétebb ruhákat bányászol elő automatikusan a szekrényből?
2022. márc. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
18%
#27: Szerintem meg ne akard megmondani, hogy ki mit érez a ruhájának színe alapján. Undorító.
2022. márc. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!