Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Melyik rokon halála után...

Melyik rokon halála után mennyi ideig tilos az élénk színek hordása, illetve az eljegyzés?

Figyelt kérdés

- szülő

- nagyszülő

- testvér

- nagynéni/nagybácsi/keresztszülő



2022. febr. 28. 20:22
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
63%
30, teljesen hibbant vagy. Nem a ruha színe alapján érez, hanem fordítva az érzései alapján választ ruhát. Ha vidám vagy, jókedvűen kelsz, nem azt veszed fel, amit fáradtan. Alap.
2022. márc. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
16%
"szerntem baromira nem érted, miről van szó.." Te nem AKAROD érteni miről van szó. Ha gyászolok, hupiliában is gyászolok. Ha nem gyászolok, talpig feketében sem fogok. Rohadt idegesítő hogy szerinted mindenki csak úgy érezhet és viselkedhet ahogy te. Attól hogy TE a hangulataidhoz válogatod a színeket, más még nem így csinálja.
2022. márc. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
46%
32, állj le... tényleg nem érted, mit mondanak neked. Egy szóval nem mondta, hogy feketét kell felvenned, azt mondta, hogy általában aki gyászol, amúgy is gyászos színeket akar viselni, mert olyan a hangulata. Sehol nem írta, hogy kötelező, csak azt, hogy ilyen az ember, a hangulatát ki szokta fejezni a ruhája.
2022. márc. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim válasza:
37%

1-es vagyok. Nem értem miért kell lepontozni. Nem írtam olyat, hogy tilos, csak nem szokás. És odatettem, hogy ÉN ÍGY TUDOM.

Semmi olyat nem írtam amiért le kellene pontozni, de jól van. Várom a pontokat most is :)

Egyébként hiába van "szokás ", mindenki maga érzi. Lehet hogy a környezete azt mondja h fél évig csak fekete ruha, de lehet h ő már 3 hónap után feldolgozta. Eljegyzés meg a környezettől függ, ahogy a 2-es írta, nem írom le mégegyszer.

Én akkor is úgy gondolom, hogy nekem ne a környezet írja elő h mit meddig hordjak, főleg idegenek. Én érzem. Attól h színesben járok, még gyászolhatok.

ÉS EZ CSAK A RUHA!

Egyébként részvétem.

2022. márc. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
20%
Nem Bivalybasznádon vagyunk, 18-as! Ma már nincsenek helyi közösségek! A gyászban nincs közösség!
2022. márc. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
42%

Mindenhol van. Itt is. A gyászban is.

Amióta egyre kevésbé ismerjük a hagyományainkat, amióta egyre kevésbé öltözünk feketébe, amikor gyászolunk, egyre több olyan ember van, aki belebetegszik a gyászba. Régen sokkal inkább az élet része volt a gyász is, sokkal inkább tudtunk mit kezdeni vele...

2022. márc. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!