Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Zavar, ha letegeznek ismeretle...

Zavar, ha letegeznek ismeretlenek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 24. 09:57
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:22 vagyok


Félreértés ne essék, nem az zavar, hogy a "néni" letegezett, hanem, hogy bekerültem egy olyan szituációba, ahol ha alkalmazkodnék az illemhez (tegezést nem illik visszautasítani), akkor még én jönnék ki belőle bunkóként, és az ilyen helyzeteket nem szeretem.

2011. máj. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:

nem. :)


(ez a későbbiekben is így lesz)

2011. máj. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
64%

Na, kakukktojás leszek: engem bizonyos szituációkban zavar.

Ha egy barátom mutatja be a barátnőjét, akkor természetesen tegeződünk.

De egy bolti eladóval például nem! Pont azért, mert köztünk semmilyen bizalmas viszony nincs, szóval ne bizalmaskodjon velem.

Érdekes, hogy idősebbektől még jobban elfogadom egyébként, ha visszategez, fiataloknál nagyon zavar. De ebben benne van az is, hogy jóllehet valóban meg lehet adni a tiszteletet tegezve is, sok fiatal fruskának ez nem megy, az idősebbek között nagyobb arányban vannak azok, akik tudják, hol van a határ.

2011. máj. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

engem az akaszt ki, h alig idősebb srácok sajna már vénembernek néznek, és a szomszéd 18 éves srác is jónapotot mond nekem, amikor már ezerszer miondtam neki, h tegezzen, de képtelen


ez annyira gáz érzés így 30 évesen


összeségében meg valóban nem a tegeződésen múlik a tisztelet, magázva is lehet épp olyan bunkónak lenni

2011. máj. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
65%
Engem az sem bánt, ha nem köszönnek.
2011. máj. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
55%
Na én pont úgy vagyok, mint a 10:39-es! Nagyon rühellem a csókolomozós, nálam fiatalabbakat. Ha tegez valaki, az nem zavar. Ha nagy a korkülönbség, akkor nem tegezem vissza, de ha nem nagyon idős az illető, akkor simán.
2011. máj. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
88%

Csak azoktól zavar, akik láthatóan annyival idősebbek nálam, hogy nekem eszembe nem jutna tegezni, viszont még nincsenek azok a mamókásan vagy papókásan öregek.


Mert azt szeretem, ha szottyadt kedves idős emberek tegeznek és én viszont magázom őket.

Egykorúakkal rühellek magázódni, az a szörnyű állásinterjúk nyomasztó érzését hozza elő bennem.

Kamaszok és gyerekek is jobb, ha tegeznek, mert annyira öreg még nem vagyok.

30N

2011. máj. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha velem egykorúak, vagy fiatalabbak teszik, akkor nem zavar, mivel még csak 24 vagyok.

Viszont azt nem szeretem, ha idősebbek teszik ezt, akik láthatóan nem azért tegeznek, mert azt várják, hogy én is tegezzem őket. Pl. a szomszéd nő, olyan 60 körüli lehet, én amióta beköltöztem ide, úgy köszönök neki, hogy "Jónapot kívánok.", ő meg minden alkalommal úgy köszön vissza, hogy "Szia". Na most, szerintem ha azért köszönne így, mert azt akarná, hogy tegezzem, azt két év alatt már lett volna alkalma mondani, tehát nyilván nem ezt várja. De ha én magázom őt, akkor ő miért tegez engem? Mert az oké, hogyha valaki már gyerekkorom óta ismer, akkor nyilván nem várom tőle, hogy magázzon, de őt már felnőttként ismertem meg.

De különben boltban azt rendszeresen meg szoktam csinálni, hogyha idősebb eladók letegeznek, akkor én is tegezem őket. Volt, amelyiknek fel sem tűnt, vagy pont azért tegezett, mert nem is várta, hogy ezek után magázzam, de volt, amelyik megsértődött.


Különben engem cseppet sem zavar a tegeződés, de csak akkor, ha kölcsönös. A csendőrpertut nem szeretem. evégre egyenrangú emberek vagyunk.

2011. máj. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
83%

Engem is akkor zavar, ha egy kb. velem egykorút, vagy nálam 5-10 évvel idősebb embert magázok, ő meg letegez. Ilyenkor volt már, hogy megkérdeztem, mit gondol, hány éves vagyok... Az a meglepő, hogy sokkal fiatalabbnak néztek a koromnál, és valószínűleg a magázás is hozzájárult ehhez. Viszont az is ciki, mikor pl. egy velem egykorú / nálam fiatalabb eladót letegezek, ő meg magáz. Olyankor ég a fejem. Van, hogy sziával megyek be, és viszontlátással jövök ki a boltból. De fordítva is. :D

Különben idősebbek esetében nem zavar, ha letegeznek, sőt, legalább még gyereknek érzem magam. :) Akkor ciki, amikor nálam valamivel idősebb férfit magázok (ált. papokkal van így), ők meg letegeznek. Na ilyenkor nem tudom, mi van. Hogy simán visszategezzem, elvégre én vagyok a nő, és nekem kéne a tegeződést felajánlani, vagy ne tegezzem, mert ő az idősebb, és neki kéne felajánlania... De ő meg tegez, és nem mondja, mit csináljak. :D

Na, szóval vegyes. :D

2011. máj. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
Ja, előző vagyok: 23L
2011. máj. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!