Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan véditek magatokat a...

Hogyan véditek magatokat a pletykák ellen?

Figyelt kérdés
Én egy csendes ember vagyok, ha nem muszáj nem állok le beszélgetni sem az óvodai anyukákkal, sem az iskolai anyukákkal. Sőt, mondjuk azt nem beszélek velük egyáltalán. Az utcán sem állok le félórákat trécselni, nem szoktam senkiről mondani semmit sem, kibeszélni meg végképp. Ha van valami akkor azt az illetékes személlyel beszélem meg. Ennek ellenére mégis gyanúsítgatások érnek. Az egyik szülőm a helyi hivatalban dolgozik, emiatt is mindig érnek támadások, hogy ezt meg azt biztos elintéz nekem. Mintha életképtelen lennék. Élből le vagyok fújozva. Tudom, ne foglalkozzak vele, de mindig ott lebeg a bárd felettem és nagyon elegem van már. A veszekedésnek nem látom értelmét, de egy jó taktikát szívesen vennék...
2011. szept. 14. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Jó taktika? Ne foglalkozz vele.Én mindig azt szoktam magamtól kérdezni, van belőle károm? Ha nincs akkor teszem a dolgom és teszek rá ki mit gondol. Ha meg szemtőlszembe mondanák ,hogy biztos elintészte ezt vagy azt az anyám a hivatalba ,akkor röhögve mondanám ,igen elintézte,és? irigykedsz?
2011. szept. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azert illik ovodai, iskolai szulokkel egy ar szot beszelni. Mar csak azert is, mert ha nem, kihat a gyerekedre, meg sznobnak vesznek. Amugy pletykakra nem hallgatok, ha van is pletyka rolam, lesz.rom. Egyebkent, en sem vagyok letykas, nem is hallottam vissza pletykat magamrol.

A tobbi resszel ne foglalkozz, bizonygatni idoveszteseg, kar lenne, nem is tudod, hogyan?

Ngyon sok irigy ember van, okkal vagy ok nelkul. Ezek a citromevok. Ne engedd hogy teged is lehuzzanak.

2011. szept. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Minél jobban bizonygatnád az igazad ,annál jobban hiszik hogy igaz a pletyka.Ha meg nem "trécselsz" senkivel akkor az miért érdekel hogy mit gondolnak?

Az "azt hallottam" meg a "beszélik" nem kezelhető tényként.

Ha meg tűzoltó lenne az egyik szülőd akkor nektek biztos nem gyulladhat ki a házatok hisz van protekciód a Tűzőrségnél.Vagy ha mestertréner lenne akkor nem indulhatnál futóversenyen, mert ha megnyernéd az "csak azért..."

Hagyjuk már.

2011. szept. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, ha van kalap a fejem az is baj, ha nincs az is.


A minimális emberi kommunikáció megvan, de nem tudok állni és fél órákig a semmiről beszélgetni (a na mit kakilt a gyereked tegnap este és ma reggel dolgok nem nagyon izgatnak....szóval ettől még sznob is lehetek.


El szoktam engedni a fülem mellett mindent, csak néha...néha van. :)

2011. szept. 14. 17:15
 5/5 anonim ***** válasza:
ja beszélj néhány szót az emberekkel,még ha nincs is kedved annyira, akkor nem tudnak rólad pletykát terjeszteni a rosszindulatúak, mert mindenki ismer annyira, hogy ne higgye el.
2012. júl. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!