Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Buszon olvasni tényleg ilyen gáz?

Buszon olvasni tényleg ilyen gáz?

Figyelt kérdés
Múltkor volt nálam egy könyv és délután hazafelé azt olvasgattam a buszon. Sokan voltak és körülöttem úgy néztek (főleg fiatalok, korombeliek), sőt inkább bámultak, mintha valami bajom lenne. Igaz, nem gyakran látok embereket buszon olvasni, maximum reggelente tanulni, de azért ennyire csak nem nagy szenzáció... Vagy nem illik ilyet csinálni és én valamiért nem tudtam róla?
2011. szept. 15. 23:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
12%
Régimódi vagy. Az olvasás már nem menő. Ha mindenképpen ragaszkodsz ehhez az ósdi szokáshoz, akkor legalább elektronikus könyvből olvass!
2011. szept. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
63%
Hülye világban élünk. Ha te is telón nyomatod a zenét (hangosan) vagy a Facebook-ot egész úton azt még megértik, de hogy könyv...
2011. szept. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%
Dehogy gáz. Én mondjuk nem szeretek buszon olvasni, este szoktam elalvás előtt az ágyban mert akkor nyugi van, buszon inkább zenét hallgatok. De az ilyen suttyók akik megnéznem emiatt, ne nagyon érdekeljenek.
2011. szept. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom te hol laksz, de Bp.-n tömegközlekedés közben mindig egy csomó olvasó embert lehet látni. Fiatalokat, idősebbeket egyaránt.
2011. szept. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%

mindig minden járművön OLVASOK!akár állva, a lépcsőn is.

Nem pazarlom el a sok utazási időt. Ha gáz,legyen gáz, mindegy.

2011. szept. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%

Ha tömegközlekedem, mindig olvasok. Segít elfelejteni, h hol is vagyok. :) Rám még sosem néztek érte furcsán...

És megfigyeltem, h az emberek elsősorban azt sasolják, h milyen könyvet olvasol. Én is ezt szoktam. :D


Azok a fiatalok meg biztos túlságosan a külsőségekre mentek, meg valszeg nem szerettek olvasni, ha ezért furcsán néztek rád... hiszen az emberek nagy százaléka szokott olvasni, ha hosszabban utazik vmin.

2011. szept. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%
Bp-n rengetegen olvasnak a buszon, villamoson, metrón, van aki állva is, de senki nem furcsállja szerintem. Sőt, én pont ma találkoztam egy sráccal, aki szembejött velem az utcán, és úgy olvasott. Sokáig tartott míg elmentünk egymás mellett, és direkt figyeltem mikor emeli fel a fejét, hogy megnézze mégis hova lép, de egyszer se nézett fel. Én nem is értem hogy csinálta. :D
2011. szept. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 ava87 ***** válasza:
100%

Én sok embert szoktam látni buszon könyvvel a kézben, és nem csak reggel, nem csak diákokat.

Én olyankor kapom elő a könyvemet, ha olyan helyen vagyok, ahol sokat kell várni, pl. orvosnál, bankban, stb. Nem hiszem, hogy hülyén néztek volna rám, bár az is igaz, hogy nem szoktam figyelni.

2011. szept. 16. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig olvasok a buszon,metrón,villamoson is.Már a megállóban is.
2011. szept. 16. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
47%

Helyi járatos (pl BKV-s) buszon szerintem nem praktikus olvasni! Sűrű megállók, sok bámuló ember, zaj stb. engem csak zavarna. Ráadásul akármikor érhet baleset, nem kapaszkodsz, nem tudsz rá felkészülni stb. Olvasást tartogasd a parkba, vagy otthonra, ne közlekedési eszközre!

Távolsági buszon (pl. Bp - Miskolc/Győr/akármi), vonaton az OK!

2011. szept. 16. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!